Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Borciuch
|

Niedziela handlowa 3 marca. Czy sklepy będą dziś otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?

8
Podziel się:

Niedziela 3 marca jest pierwszą niedzielą tego miesiąca. Oznacza to, że tego dnia sklepy, markety i galerie handlowe w Polsce będą zamknięte.

Niedziela handlowa 3 marca. Czy sklepy będą dziś otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?
Niedziela handlowa 3 marca. Czy sklepy będą dziś otwarte? Gdzie zrobimy zakupy? (East News, Szymon Starnawski)
bETwnkid

Niedziela handlowa 3 marca. Które sklepy będą zamknięte, a które otwarte?

Zgodnie z obowiązującą ustawą o zakazie handlu, od tego roku w pierwszą niedzielę miesiąca sklepy będą zamknięte. Placówki sieci marketów Lidl, Biedronka, Tesco, Carrefour, Kaufland, Auchan oraz galerie handlowe w całej Polsce będą tego dnia nieczynne.

Małe sklepy typu Żabka i Carrefour Express oraz sklepiki osiedlowe będą otwarte jedynie w sytuacji, gdy obsługiwać będzie właściciel danej placówki. Informacji powinniśmy poszukać w konkretnym sklepie. Dodatkowo w pełni otwarte będą apteki i stacje benzynowe.

bETwnkif

Niedziele handlowe marzec 2019 - kiedy obowiązuje zakaz handlu?

W marcu będzie pięć niedziel. W cztery z nich będzie obowiązywał zakaz handlu. Sklepy będą zamknięte 3, 10, 17 i 24 marca. Zakupy zrobimy jedynie w niedzielę 31 marca.

Według ustawy, w 2019 roku niedzielą handlową jest ostatnia niedziela każdego miesiąca. Od 2020 roku takich dni w roku będzie tylko siedem — ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca, sierpnia, niedziela przed Wielkanocą (w 2020 roku przypada taka na 5 kwietnia) i dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia (13 i 20 grudnia).

bETwnkiG
KOMENTARZE
(8)
mors
3 lata temu
tak powinno być już 10 lat temu PO nic z tym nie zrobiło niedziela należy się rodzinie a nie marketom
KROPIDŁO
3 lata temu
No wreszce w niedziele cisza i spokój ludziska nie szwendaja się do sklepów BRAWO PiS
Oj.Tadeusz
3 lata temu
Panowie Polacy rodacy do pracy.Dziś niedziela budowlana.Zamiast handlować to lepiej wiosłować.Łopaty do rąk i do przekopu mierzei,niech wam ziemia lekką będzie a Pan uczynnych i pracowitych z pewnością wynagrodzi.Bóg zapłać.
bETwnkiH
straszne
3 lata temu
I to jest wolność wyboru? I Po co? By pracownicy Lidli i Biedronek, którzy i tak mają płacone znacznie lepiej - mogli pobyczyć się w domu? A jaki to procent społeczeństwa? 5%? 6%? Czyli 90% cierpi przez 10% leni?
Gość
3 lata temu
Może zacznijmy dopominać się aby w niemczech wprowadzono niedziele handlowe, gdzie mamy robić zakupy?