Notowania

Niedziele handlowe 2019 - 24 marca. Czy dzisiaj sklepy są otwarte?

Niedziele handlowe w tym roku przypadają zdecydowanie rzadziej. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu. Sprawdź, czy dzisiaj (niedziela 24 marca) sklepy są otwarte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Niedziela handlowa 24 marca - czy dzisiaj sklepy są otwarte?

Niedziele handlowe - 24 marca. Czy dzisiaj sklepy są otwarte?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Od nowego roku został on dodatkowo zaostrzony. Zakupy zrobimy najczęściej w ostatni weekend miesiąca. Tak jest również w marcu, dlatego dzisiejsza niedziela (24 marca) jest niedzielą niehandlową. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych oraz supermarketów jest zamknięta.

Wyjątkiem od tej zasady pozostają miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się. W pozostałe nie zrobimy zakupów w większości sklepów w Polsce.

Niedziele handlowe marzec 2019:

  • niedziele niehandlowe: 3,10,17, 24 marca;
  • niedziela handlowa: 31 marca.

Niedziele handlowe 2019. Szykują się zmiany w przepisach?

Niedziele handlowe przypadają coraz rzadziej. Ustawa wskazuje, że w niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. przeładunki, logistyka, magazynowanie i dystrybucja. Wyłączone z zakazu są m.in. stacje benzynowe, apteki, piekarnie, sklepy związane z obsługą turystów oraz kwiaciarnie. Do tej listy dołączają także punkty zlokalizowane na lotniskach i dworcach.

Całkowity zakaz handlu w niedziele ma jednak coraz mniej zwolenników. Tylko 19 proc. Polaków jest za ograniczeniem handlu we wszystkie niedziele - wynika z badania przedstawionego przez Dziennik Gazetę Prawną. Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, w jego opinii ustawa o niedzielnym zakazie handlu nie spełnia wszystkich oczekiwań. Projekt ten mogą czekać zmiany.

Nie jest pewne natomiast, kiedy i czy w ogóle one nastąpią. Jak informowaliśmy w Sejmie parlamentarzyści oraz przedstawiciele handlu podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem. - W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie toczą się żadne prace nad zmianami w ograniczeniu handlu w niedzielę - skomentował stanowczo wiceminister Stanisław Szwed podczas dyskusji w parlamencie.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2019

tfukomunizm

24-03-2019

i gdzieja tera kupim piwo pioter, jak wszystkie sklepy pozamykane a na łorlenie żuber po 5.50??? aaa kurła, dej spokój.. kiedyś to było, nie to co teraz, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)