Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Niedziele handlowe 2019. Czy jutro 12 maja sklepy będą otwarte?

119
Podziel się:

Niedziele handlowe w 2019 r. z uwagi na zakaz handlu przypadają zdecydowanie rzadziej. Podpowiadamy, czy jutro 12 maja sklepy będą otwarte.

Niedziele handlowe 2019. Czy jutro 12 maja sklepy będą otwarte?
Niedziele handlowe 2019. Czy jutro 12 maja sklepy będą otwarte? (East News)

Niedziele handlowe 2019. Czy 12 maja sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w 2019 r. to coraz większa rzadkość. Wszystko za sprawą ustawy o zakazie handlu. Zakupy obecnie możemy zrobić najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca.

Najbliższa niedziela 12 maja jest więc niedzielą niehandlową. Tego dnia nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów, supermarketów oraz galerii handlowych.

Niedziele niehandlowe - maj 2019:

  • 5 maja
  • 12 maja
  • 19 maja

Niedziele handlowe - maj 2019:

  • 26 maja
Zobacz także: Zobacz: Niedziele handlowe 2019. Zakaz handlu. Bujara w naszym studiu pokazał dane, które dopiero zostaną przedstawione w Sejmie

Niedziele handlowe 2019. Zmiany od przyszłego roku

Niedziele handlowe w nowym roku przypadają zdecydowanie rzadziej. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu w niedziele, która obowiązuje w Polsce od marca 2018 r. Początkowo zakupy mogliśmy zrobić najczęściej dwa razy w miesiącu. W 2019 r. ustawa została zaostrzona i niedziele handlowe zostały ograniczone do jednego weekendu.

Zakupy możemy zrobić najczęściej w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem są te, w które wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

We wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. dystrybucja, logistyka, magazynowanie i przeładunki. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe, piekarnie, apteki, sklepy związane z obsługą turystów oraz kwiaciarnie. Do wymienionych wyżej dołączają również punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Zgodnie z planami od początku 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jak informowaliśmy na początku kwietnia, odsetek osób popierających zakaz handlu zmniejsza się.

Zakazu handlu we wszystkie niedziele popiera tylko 32 proc. badanych, podczas gdy w listopadzie 2018 roku było ich 35 proc. - wynika z badań Maison&Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii twierdzi jednak, że żadne zmiany w ustawie o zakazie handlu nie są potrzebne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(119)
oko
3 lata temu
Zlikwidować zakazy, zlikwidować PiS.
DOSY&Ć
4 lata temu
ZABIERAJĄ LUDZIOM PRACĘ W NIEDZIELE!!! TRACĄ MŁODZI STARSI KTÓRZY NIE MAJĄ TYLE KASY ILE MAJĄ PISOWCY DLATEGO NIE STAWIAM NA PIS BO MI ZABIERAJĄ WOLNOŚĆ I PRACĘ !!!!
ban
4 lata temu
A wystarczyłoby zawrzeć w prawie rozporządzenie, że nie można nikogo zmusić do pracy w niedzielę. Jeśli już chcą być tacy "dobrzy dla ludzi". Gwarantuję, że wielu w niedziele pracować by WYBRAŁO. Ale przecież nie o dobro ludzi tu chodzi.
pigułka
4 lata temu
Możliwość odpoczynku ludziom pracującym w galeriach i centrach handlowych można było zapewnić zmianą kodeksu pracy, a nie zakazem handlu. Wówczas chyba wszyscy byliby zadowoleni, a o to powinno nam chodzić.
Manoe
4 lata temu
Nie wszystkich rodziców stać utrzymywać studentów. Kiedyś mogli zarabiać i studiować. Teraz są zmuszani zrezygnować ze studiów?
...
Następna strona