Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Borciuch
|
aktualizacja

Niedziele handlowe marzec 2019. Kiedy zrobimy zakupy, a kiedy nie? Sprawdź, w którą niedzielę w marcu będziesz mógł zrobić zakupy

0
Podziel się:

Niedziele handlowe marzec 2019. W tym miesiącu będziemy mieli aż pięć niedziel, ale tylko w jedną będziemy mogli zrobić zakupy. Sprawdź, kiedy sklepy będą otwarte, a kiedy zamknięte.

Niedziele handlowe marzec 2019. Kiedy zrobimy zakupy, a kiedy nie? Sprawdź, w którą niedzielę w marcu będziesz mógł zrobić zakupy.
Niedziele handlowe marzec 2019. Kiedy zrobimy zakupy, a kiedy nie? Sprawdź, w którą niedzielę w marcu będziesz mógł zrobić zakupy. (iStock.com)

Niedziele handlowe marzec 2019 — kiedy sklepy będą zamknięte?

W marcu będziemy mieli pięć niedziel, z czego aż cztery będą niehandlowe.

Zakupów nie zrobimy 3, 10, 17 i 24 marca.

Mimo obowiązującego zakazu handlu w niedzielę, w te dni otwarte będą m.in. apteki i stacje benzynowe.

Niedziele handlowe marzec 2019 — kiedy sklepy będą otwarte?

Zgodnie z obowiązującą ustawą tylko ostatnia niedziela każdego miesiąca jest niedzielą handlową.

W marcu sklepy będą otwarte 31 marca.

Niedziele handlowe 2019 — kiedy zrobimy zakupy?

Kalendarz niedziel handlowych w marcu wygląda następująco:

  • 3 marca - niedziela niehandlowa,
  • 10 marca - niedziela niehandlowa,
  • 17 marca - niedziela niehandlowa,
  • 24 marca - niedziela niehandlowa,
  • 31 marca - niedziela handlowa,

W 2019 roku sklepy będą otwarte w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Dodatkowo zakupy zrobimy w niedzielę przed Wielkanocą (14 kwietnia) oraz w dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia (15 i 22 grudnia).

Niedziele handlowe — czy dojdzie do zmian w przepisach?

Choć społeczeństwo przyzwyczaiło się do zamkniętych sklepów w niedzielę, to nie każdy w dalszym ciągu wie, kiedy wypada niedziela handlowa.
Z każdym kolejnym rokiem niedziel handlowych będzie coraz mniej. Według ustawy, od 2020 roku wypadnie ich tylko siedem — ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca, sierpnia, dodatkowa w kwietniu przed Wielkanocą (w 2020 roku przypadnie na 5 kwietnia) i dwie w grudniu (przed świętami Bożego Narodzenia).

Spekuluje się, że rząd może wrócić do dwóch niedziel handlowych w ciągu miesiąca. W ten sposób przestałoby spadać dla niego poparcie. Wyborcy są zdania, że obecne przepisy handlowe są zbyt rygorystyczne.

KOMENTARZE
(0)