Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Niemieckie firmy myślą o przeprowadzce. Oto powód

27
Podziel się:

Wysokie ceny i brak możliwości planowania dostaw energii są bardziej niż kiedykolwiek przeszkodą w produkcji i inwestycjach dla firm w Niemczech - informuje Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, dodając, że trend migracyjny wśród przedsiębiorstw przemysłowych staje się coraz bardziej wyraźny.

Niemieckie firmy myślą o przeprowadzce. Oto powód
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz (GETTY, Pool)

Cztery na dziesięć przedsiębiorstw przemysłowych rozważa obecnie ograniczenie swojej produkcji w Niemczech lub przeniesienie jej za granicę ze względu na sytuację energetyczną. Myśli o tym już ponad połowa przedsiębiorstw przemysłowych zatrudniających ponad 500 pracowników - informuje Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Niemieckie firmy myślą o przeprowadzce

Zaufanie niemieckiej gospodarki do polityki energetycznej zostało poważnie nadszarpnięte - tak dane komentuje zastępca dyrektora niemieckiej Izby Achim Dercks.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kiedy dogonimy Niemców. Tyle Polacy wydają na zakupy

- Politykom nie udało się jeszcze pokazać przedsiębiorstwom perspektywy niezawodnych i niedrogich dostaw energii - dodał.

Liczba firm przemysłowych, które rozważają ograniczenia produkcji lub przeniesienie się za granicę, stale rośnie – z 21 proc. w 2022 r., 32 proc. w 2023 r. i 37 proc. obecnie. Tendencja jest powyżej średniej w przypadku przedsiębiorstw przemysłowych o wysokich kosztach energii elektrycznej (2022 r.: 25 proc.; 2023 r.: 38 proc.; 2024 r.: 45 proc.) - wynika z danych przedstawionych przez niemiecką Izbę.

- Opinie pokazują, że dalsze prowadzenie działalności w ten sposób jest niebezpieczne dla Niemiec jako lokalizacji biznesowej. Dlatego firmy oczekują od polityków, aby znacząco przemyśleli politykę energetyczną w kierunku wiarygodnej perspektywy przy mniej szczegółowej kontroli - przekonuje Achim Dercks.

Branżowy magazyn "Markt und Mittelstand" ujawnił, że w Polsce działa już około 9500 przedsiębiorstw, które posiadają niemieckiego właściciela. Co więcej, tendencja jest rosnąca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
przemysł
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
WYRÓŻNIONE
Paweł
miesiąc temu
Niemiecka gospodarka jest lokomotywą UE. W tym kontekście powstają pytania. Kto wysadził Nord Stream 2 ? Komu tak mocno zależy na destabilizacji ważnych dla Europy regionów ? Kto forsuje rewolucję bez głowy tzw. Zielony Ład destabilizując gospodarkę UE ? Kto destabilizuje porządek społeczny i publiczny w Europie nakłaniając do i legalizując dziką imigrację ?
obserwator
miesiąc temu
TAK UNIJNI GANKSTERZY NISZCZĄ GOSPODARKĘ EUROPEJSKĄ >>BRAWO ! ! !TYLKO TAK DALEJ
Kaszanka
miesiąc temu
Taki mamy klimat,piniendzy nie ma i nie będzie.
NAJNOWSZE KOMENTARZE (27)
emeryt
miesiąc temu
Macie zielony ład, niebieski już nadchodzi, już wam nic nie wolno a za lat kilka będziecie po prostu eksterminowani biedą, głodem, bezrobociem, migrantami, ograniczeniem poruszania się, scoringiem, zakazem wolności słowa (ustawa o mowie nienawiści), powszechną aborcją, rugami z ziem zachodnich. Ale wasi 'politycy' mają się świetnie skorumpowani przywilejami i kasą na posadkach w PE. O was nie myślą, taka tu tradycja od 80 lat.
Dziwne,
miesiąc temu
rządzą w Europie i upadają? Kit to jakiś.
archiwista
miesiąc temu
Tak niemcy pomału przejmują Polskę . Potem będzie ochrona obywateli i interwencja wojskow dla ochrony intersów gospodarczych . Smutny koniec ślepych polaków
Fun
miesiąc temu
Podziękować unijnym zielonym kosmopolitom za utopijne pomysły.
Komunista
miesiąc temu
Putin Berlin Musi być zniszczony
...
Następna strona