Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Nieprawidłowości w szpitalu. "Meble medyczne" w gabinecie dyrektorki

6
Podziel się:

NIK w swoim raporcie stwierdził 22 nieprawidłowości w wydatkowaniu funduszy przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Nidzicy w trakacie pandemii COVID-19. Mimo to radni stoją murem za dyrektorką, choć zakupy budzą wątpliwość kontrolerów.

Nieprawidłowości w szpitalu. "Meble medyczne" w gabinecie dyrektorki
W trakcie pandemii w Polsce powołano szpitale tymczasowe (zdj. ilustracyjne) (East News, Hubert Hardy/REPORTER)

Zakład Opieki Zdrowotnej w Nidzicy w trakcie pandemii COVID-19 został przekształcony w tzw. szpital tymczasowy. Najwyższa Izba Kontroli w pokontrolnym raporcie stwierdziła 22 uchybienia w działaniu placówki w tym okresie – informuje olsztyńskie wydanie "Gazety Wyborczej".

Szpital został powołany w grudniu 2020 roku, a głównym argumentem za jego utworzeniem, jak przypomina dziennik, był fakt, że w tym samym roku placówka została rozbudowana. Szpital w Nidzicy otrzymał łącznie ponad 9 mln zł przekazanych przez powiat nidzki. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program wart setki miliardów. Co opozycja obiecała Polakom?
Urzędnicy NIK w dokumencie pokontrolnym podkreślają: - Aż 1,075 mln zł wydatkowano niezgodnie z umową. To 13 proc. całej sumy, jaką otrzymał ZOZ – czytamy w "Wyborcza Olsztyn".

Windy miały pomóc chorym na COVID-19

Jak zauważa radny powiatu Jacek Jankowski cytowany przez "Wyborczą", pieniądze zostały przeznaczone na widny, które zdaniem samorządowca, nie były konieczne, co potwierdził fakt, że zostały zamontowane znacznie później, w momencie, w którym placówka przestała być szpitalem tymczasowym.

Zdaniem kontrolerów NIK zakup wind był "niezgodny z przeznaczeniem", a zarządzająca placówką dyrektorka powinna być świadoma, że nie uda wind zamontować się w wyznaczonym terminie.

Meble trafiły do gabinetu dyrektorki

Jedną z 22 nieprawidłowości, na które zwraca uwagę NIK, jest zakup za 316 tys. zł mebli medycznych. Kontrolerzy zauważyli, że część kwoty poszła na meble nie medyczne, a na wyposażenia pomieszczeń administracyjnych.

Nowe meble zamontowano w sekretariacie ZOZ, gabinecie pani dyrektor, gabinecie zastępcy dyrektora ds. administracyjnych, a także w działach: kadr, statystyki medycznej i informatyki, technicznym czy sekcji zaopatrzenia. Nowe wyposażenie pojawiło się także w sali konferencyjnej – wymienia "Wyborcza Olsztyn".

Radni powiatu nidzkiego murem za dyrektorką ZOZ. Jak zauważa "Wyborcza", w trakcie głosowania w Radzie Powiatu, stosunkiem trzech do dziewięciu odrzucono projekt uchwały w uznającej za zasadną skargę na działalność dyrektorki Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nidzicy. Przeciw był m.in. radny Jerzy Jankowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Dkn
miesiąc temu
Ciekawe z czego mąż pani dyr stawia sobie prywatną klinikę akurat po okresie pandemicznym. Trzeba by się było i temu dobrze przyjrzeć pewnie parę newsów by też się obywatele dowiedzieli. Bo z leczeniem ostatnio wspólnego za wiele nie ma bo na wszytsko.przepisuke Ibuprom🙂
Aga
2 miesiące temu
Ciekawe kiedy wreszcie człowiek będzie ważniejszy niż władza i pieniądze.
Jola
2 miesiące temu
W CALEJ POLSCE TAK SIE DZIEJE I PRZYDALY BY SIE KONTROLE W KAZDYM SZPITALU POWIATOWYM !!BO OD LAT TAM SA UKLADY WZAJEMNEJ ADORACJI PARTYJNEJ POWIAZANE ZE STAROSTWEM CZY BURMISTRZEM Z TEGO SAMEGO KLUCZA PARTYJNEGO !!!A CHORZY SA SYSTEMATYCZNIE RUGOWANI ABY LECZYC SIE TERAZ PO PRYWATNYCH "SRUMEDACH "
sas
2 miesiące temu
Poprawcie tytuł na głównej bo smak odbiera.
NIEzapominamy
2 miesiące temu
Wszyscy funkcjonariusze Spritze Sanitar Sonderkommando und Medizinische Abteilung fur Experimente und Entvolkerung na Dystrykt Wolska, w szczególności zaś Oberstgruppenfuhrer Adam Sontag, a także jego poprzednik, Obesrtgruppenfuhrer Lucas von Schumovsky, oraz wszyscy ich współpracownicy szczebla decyzyjnego, w także Reichfuhrer Jaroslav Katzynsky, Feldmarschall Mattijah Jakob Moravetzky, współpracujący z nimi tzw. *eksperci*, oraz opłacane przez Grose Pharmaindustrie - Propaganda-Lugenmedien, za swoją działalność przeciwko Narodowi, wykonywaną wspólnie i w porozumieniu i z premedytacją, muszą zostać oskarżeni i sprawiedliwie osądzeni i skazani, każdy według swoich win.