Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Nowe firmy na liście ostrzeżeń KNF. Prokuratura już działa

14
Podziel się:

Dwie kolejne spółki trafiły na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Wobec jednej Komisja złożyła zawiadomienie do prokuratury, wobec drugiej śledztwo już się toczy. Spółki są podejrzane o przestępstwa finansowe.

Dwa kolejne podmioty na liście ostrzeżeń KNF
Dwa kolejne podmioty na liście ostrzeżeń KNF (East News)

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. W poniedziałek 23 grudnia zostały na nią wpisane spółki: Netwide Invest SA z siedzibą w Warszawie oraz Next Trade Ltd z siedzibą w Republice Vanuatu (działalność prowadzona pod nazwami handlowymi Olympus Market oraz Aspen Holding).

Wobec Netwide Invest KNF złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia KNF). Zawiadomienie zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Krajowej.

Z kolei wobec Next Trade toczy się postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Warszawie. "Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot" - wyjaśnia komisja.

Zobacz także: Obejrzyj: Twórca Bitbay: wyedukowałem organy ścigania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
Piter222
3 lata temu
Każda firma dająca zarobic więcej niż jakikolwiek bank będzie trafiała na listę KNF, aż Państwo osiagnie pełną kontrole nad rynkiem
zzzzzzz
3 lata temu
ZUS i ..... ?
Jak9
3 lata temu
KNF to teatr. Kiedy zajmiecie się ZUSem?
AntyKNF
3 lata temu
Ale mi przestępstwo. Gdzie byliście jak banki sprzedawały kredyty we frankach i polisolokaty?
Marek
3 lata temu
Dlaczego nie sprawdzą firmy z Bielska Białej co zmienia nazwy i siedziby kiedyś to było Beskidzkie centrum kredytowe a teraz Grupa Kapitałowa