Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe firmy na liście ostrzeżeń KNF. Prokuratura już działa

Dwie kolejne spółki trafiły na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Wobec jednej Komisja złożyła zawiadomienie do prokuratury, wobec drugiej śledztwo już się toczy. Spółki są podejrzane o przestępstwa finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Dwa kolejne podmioty na liście ostrzeżeń KNF

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. W poniedziałek 23 grudnia zostały na nią wpisane spółki: Netwide Invest SA z siedzibą w Warszawie oraz Next Trade Ltd z siedzibą w Republice Vanuatu (działalność prowadzona pod nazwami handlowymi Olympus Market oraz Aspen Holding).

Wobec Netwide Invest KNF złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia KNF). Zawiadomienie zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Krajowej.

Z kolei wobec Next Trade toczy się postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Warszawie. "Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot" - wyjaśnia komisja.

Obejrzyj: Twórca Bitbay: wyedukowałem organy ścigania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-12-2019

LogicznieKiedy ostrzeżenie przed ZUS em?? To klasyczna piramida finansowa

24-12-2019

CiekawyCzy ktoś wie czy te dwie blondyny po rusycystyce dalej zarabiają miliony w NBP?

24-12-2019

NeoKNFA przed PiSem to nie ostrzegli

Rozwiń komentarze (14)