Nowe perspektywy dla "Portu Polska". "Stałą pracę znajdzie tu 30-40 tys. Polaków"

Polskie Porty Lotnicze będą miały udziały w spółce, która zbuduje nowe lotnisko centralne i będzie nim zarządzać - przekazał w piątek premier Donald Tusk. Według szefa rządu, pracę w nowym centrum komunikacyjnym znajdzie 30-40 tys. Polaków.

Warszawa, 12.12.2025. Premier Donald Tusk przemawia podczas spotkania "Lotnisko centralne - przyszłość i możliwości" w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, 12 bm. (aldg) PAP/Leszek SzymańskiPremier Donald Tusk przemawia podczas spotkania "Lotnisko centralne - przyszłość i możliwości" w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/Leszek Szymański
Przemysław Ciszak

- W tym miesiącu podpisaliśmy umowę z Polskimi Portami Lotniczymi, na podstawie której Polskie Porty Lotnicze w pierwszym etapie obejmą pakiet udziałów w spółce, która wybuduje i będzie zarządzać nowym lotniskiem - powiedział Tusk.

Szef rządu podkreślił, że umowa z PPL będzie elementem repolonizacji gospodarki.

Demograficzna bomba uderzy w ceny mieszkań? Analityk nie ma wątpliwości

Uparliśmy się, że polska gospodarka będzie w sposób mądry i zdecydowany repolonizowana. Jak państwo pamiętacie, największym portem w regionie miała zarządzać spółka zagraniczna - kapitał mieszany australijsko-francuski. Z naszego punku widzenia tym narodowym centrum komunikacyjnym muszą zarządzać Polacy. I zarabiać na tym muszą Polacy i polskie firmy - podkreślił szef rządu.

Premier przekazał, że dzięki nowemu centrum komunikacyjnego stałą pracę znajdzie 30-40 tys. Polaków.

Wybrane dla Ciebie