Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Nowy Ład już w tym tygodniu? PiS ciągle niepewne poparcia koalicjantów

109
Podziel się

Projekt jest na ostatniej prostej. Sojusznicy partii rządzącej mają jeszcze w tym tygodniu przedstawić swoje propozycje i uwagi do Nowego Ładu, w którym rząd przedstawi plan na najbliższe lata. Mieliśmy go poznać już w sobotę, teraz bardziej prawdopodobna jest kolejna sobota 15 maja.

Nowy Ład już w tym tygodniu? PiS ciągle niepewne poparcia koalicjantów
Twarzą Nowego Ładu ma być premier Morawiecki (YouTube)
bEiwcsut

Nie jest też pewne, jak donosi "Gazeta Wyborcza", czy pod projektem PiS podpiszą się Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Gowina. Informator gazety z obozu władzy przekonuje, że jest to jednak możliwe "na kanwie odwilży" między partiami koalicyjnymi.

Polepszenie stosunków miało nastąpić po sejmowej burzy z ubiegłego tygodnia. Wtedy to rząd głosami Lewicy, przy sprzeciwie Solidarnej Polski, ratyfikował w Sejmie europejski Fundusz Odbudowy.

Zobacz także: Komorowski wróci do gry tym razem w PSL? Kosiniak-Kamysz zabrał głos
bEiwcsuv

Zaraz po głosowaniu Solidarna Polska miała być ukarana za złamanie dyscypliny klubowej. Poseł PiS przekonuje w poniedziałkowej "Wyborcze", że zaufania w koalicji rządzącej już nie ma, "ale przynajmniej rozmawiamy. To jest ten moment, który musimy wykorzystać. My na tle skłóconej opozycji mamy propozycje".

Rozmowy, o których mówi, odbyły się już dwukrotnie. Liderzy trzech partii debatowali na nich o swoich propozycjach do "nowego ładu". Jak relacjonuje informator gazety, atmosfera na nich miał być już lepsza. PiS ma podczas nich szukać przestrzeni na kompromis z koalicjantami.

Zatem to czasowe ocieplenie stosunków rządzący mogą chcieć wykorzystać do zakończenia prac nad dokumentem. Zanim do tego dojdzie wszyscy uczestnicy rozmów muszą sie dogadać. To może jednak nie być proste.

bEiwcsuB

Minister Ziobro chce w "Nowym Ładzie" zapisać dalsze zmiany w sądownictwie. Solidarna Polska zakulisowo informuje nawet o już gotowych ustawach. Porozumienie wicepremiera Gowina szykuje z kolei pakiet rozwiązań gospodarczych. W śród nich są m.in. zmiany dla pracowników w wieku emerytalnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiwcsuW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(109)
Nowy burdel
miesiąc temu
Nowy bałagan komunistyczny, czyli Pisowska Rodzina na swoim", najpierw zabiorą firmy przedsiębiorcom, którzy prowadzą od lat i dadzą w zarządzanie Obajtkom i Misiewiczom, którzy jej doprowadzą do upadku, no i potem będzie po równo dla wszystkich, po równo biedy, przed 1989 rokiem już to przerabialiśmy, ale widocznie Prezes na stare lata chce nam przypomnieć swoje lata młodzieńcze, tylko że on w tedy z bratem kradł księżyc na ekranie, a inni stali w kolejkach na zasadzie a może coś rzucą
nie dla POPIS...
miesiąc temu
Nowy Ład juz ostatecznie pogrzebie tę bande rabusiów i dobrze. Polacy dostana bowiem jasny sygnał ze nie ma sensu pracowac, rozwijac sie i uczyć bo i tak zabiorą i dadzą nierobom, sufit to 4500PLN. Ambitny narod powinien pogonic tych komunistów, mam nadzieje ze nierobów nie mamy w gigantycznej ilości.
danuta
miesiąc temu
Nowy ład! Obajtki i Dyzmy na start. Rewolucja bolszewicka zwyciężyła a państwo przegrało .
bEiwcsuX
Ula
miesiąc temu
Ład srad zamiast cos robić to tylko coraz to nowsze gadanie brak konkretów tylko bicie piany
pozdrawiam
miesiąc temu
ale mamy specjalistow sam putin nam zazdrosci ha ha ha nowa lada elektryczna juz niedlugo
...
Następna strona