Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obniżki cen paliw na stacjach. "To ostatnie tygodnie taniego tankowania"

- W tej chwili na stacjach paliw mamy do czynienia ze spadkami i jest to pozytywny prognostyk na najbliższe dni - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Jakub Bogucki, analityk e-petrol. – Te spadki będą się pogłębiać w tym i kolejnym tygodniu. Jakich cen należy się spodziewać? Obecnie za benzynę płacimy 6,59 zł, za olej 7,79 zł, a za gaz 2,99 zł. Prognozy są takie, że ceny diesla spadną do przedziału 7,59-7,76 zł za litr, czyli na niektórych stacjach obniżki sięgną nawet 20 gr. Jeśli chodzi o benzynę, to na większości stacji ceny będą oscylować wokół 6,46-6,58 zł za litr, a w przypadku gazu w okolicach 2,93 zł. Obniżki cen często wiążą się z sytuacjami kryzysowymi. I tak jest i tym razem. Chiński rynek zużywa dużo mniej paliw z uwagi na pandemię COVID i lockdowny. Europejskie rafinerie szykują się do wejścia w życie embarga na ropę z Rosji. Obniżki nie potrwają długo. Skończą się za kilka tygodni. To są ostatnie tygodnie tańszego tankowania. Tym bardziej...

rozwiń
0
0
79
Podziel się
Komentarze (79)
zobacz więcej komentarzy (79)
KOMENTARZE
(79)
oddajcie wszy...
2 miesiące temu
jakiego tanszego teraz jest juz bardzo drogo a za chwile bedzie tragicznie drogo
janosikowe
2 miesiące temu
To proste i logiczne, że z tej wysokiej marży PIS finansuje swoje plusy? To się nazywa socjalistyczna redystrybucja dóbr państwowych lub janosikowe - zabrać tym bogaczom których stać na jakiś pojazd, a dać nierobom, aby kupić sobie głosy w wyborach. Przy okazji agregacja inflacji bo dostawy do handlu, firm robione są w pojazdach na ropę, a one nie mogą dopłacać do interesu, więc windują swoje ceny.
oloe
2 miesiące temu
a Obajtek niszczy nasz kraj, nasz dobrobyt gospodarczy, niszczy przedsiębiorstwa windujac maksymalnie zyski Orlen. My akcjonariuszy Orlen - czyli podatnicy i obywatele domagamy się natychmiastowego zaprzestania maksymalizacji zysku. Domagamy się obniżenia cen paliw, do takiego poziomu, aby Orlen wykazywał przez okres zmian energetycznych i wojny na wschodzie minimalne zyski.
Chytry Romek
2 miesiące temu
Na alternatywnych stacjach widziałem dziś ON po 7,29 zł A na Orlen po 7,79 Zdziercy .
Me----s
2 miesiące temu
Zespół kierowany przez profesora Shawna Kooka ze School of Mechanical and Manufacturing Engineering przez 18 miesięcy opracowywał dwupaliwowy system bezpośredniego wtrysku wodoru i oleju napędowego. W efekcie stworzono rozwiązanie, w którym silnik wysokoprężny może pracować, wykorzystując jako paliwo w 90 proc. wodór, a w tylko w 10 proc. olej napędowy. Zastosowanie rewolucyjnego systemu wtrysku zmniejsza emisję CO2 do zaledwie 90 g/kWh, czyli o 85,9 proc. mniej niż w przypadku jazdy jedynie na dieslu. Więc może znajdzie się prywatny inwestor w Polsce.
...
Następna strona