Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|

Obrona Sławomira Nowaka chce wstrzymania decyzji sądu o areszcie. Ma problemy z zebraniem 1 mln zł na kaucję

22
Podziel się:

Do Sądu Apelacyjnego w Warszawie wpłynął wniosek obrony Sławomira Nowaka o wstrzymanie wykonania orzeczenia sprzed blisko dwóch tygodni. Sąd wówczas zadecydował, że Nowak powinien wrócić do aresztu śledczego, ale może tam nie trafić, jeśli do 18 czerwca wpłaci 1 mln zł. Pieniądze nie wpłynęły.

Obrona Sławomira Nowaka chce wstrzymania decyzji sądu o areszcie. Ma problemy z zebraniem 1 mln zł na kaucję
Nowak powinien wrócić do aresztu śledczego, ale może tam nie trafić, jeśli do 18 czerwca wpłaci 1 mln zł (East News, JACEK DOMINSKI)

- W poniedziałek w przedmiotowej sprawie wpłynął wniosek o wstrzymanie wykonania postanowienia do czasu uprawomocnienia się decyzji lub do czasu uiszczenia kwoty poręczenia majątkowego - przekazał PAP sędzia Jerzy Leder, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Obrona Sławomira Nowaka swój wniosek argumentowała m.in. tym, że z decyzją sądu nie zgodził się także oskarżyciel publiczny, który zapowiedział złożenie zażalenia w tej sprawie, więc zatrzymywanie podejrzanego i osadzanie w areszcie śledczym przed ostateczną decyzją w tej sprawie nie miałoby sensu.

Do rozpoznania tego wniosku została wylosowana sędzia Ewa Jeton, czyli inne sędzia niż ta, która postanowienie wydała. Wynika to z faktu, że sędzia Dorota Radlińska przebywa obecnie na urlopie wypoczynkowym. Wniosek o wstrzymanie wykonania postanowienia zostanie rozpoznany na posiedzeniu niejawnym.

Zobacz także: Polski Ład. "Ustawa dotycząca kwoty wolnej będzie jedną z pierwszych"

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował 2 czerwca, że Sławomir Nowak, były minister w rządzie Donalda Tuska, ma wrócić do aresztu śledczego, chyba, że wpłaci poręczenie majątkowe w kwocie 1 mln złotych. Sędzia Dorota Radlińska wstrzymała wykonalność postanowienia do 19 czerwca, dając podejrzanemu czas na wpłatę sumy do 18 czerwca. Jeżeli pieniądze nie wpłyną, Nowak powinien zostać aresztowany.

11 czerwca na portalu tvn24.pl ukazał się artykuł, w którym cytowana przez dziennikarzy obrońca Sławomira Nowaka, mec. Joanna Broniszewska informowała, że Sławomir Nowak i jego rodzina nie mają możliwości ekonomicznych, by uiścić tak ogromną kwotę poręczenia majątkowego.

W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie Nowak usłyszał dotychczas 17 zarzutów, w tym zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
Rainer
2 lata temu
Jeszce raz Tusk i zabrane 500+,13tki, praca do śmierci, 5zł na godzinę, paliwo po 7 zł, itd
Rainer
2 lata temu
A co niektórzy tęsknią za tą mafią
Rainer
2 lata temu
Przecież miał w schowkach kasę. To niech rodzina otworzy inne schowki
Rainer
2 lata temu
Idź do Tuska to ci pożyczy.
Ares
2 lata temu
To zwykłą podpucha dla naiwnych ! Niby Sławuś taaaaaki biedny a zobaczycie , że ostatniego dnia "przyjaciele " pożyczą mu ten jakiś milion zł . przecież niewinny Sławuś nie może siedzieć ! Kto się ze mną założy , że tak nie będzie ?
...
Następna strona