Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olga Kozierowska, szefowa Fundacji Sukces Pisany Szminką nominowana w kategorii Człowiek Roku

Od ponad 10 lat udowadnia, że kobiety w biznesie są po prostu niezbędne w procesie budowania konkurencyjnych przedsiębiorstw i tworzenia silnej gospodarki. Społecznik i przedsiębiorca w jednym. Mówią o niej kryzysoodporna. Olga Kozierowska, prezes Fundacji Sukces Pisany Szminką, została nominowana do Nagrody Money.pl w kategorii "Człowiek Roku".

Podziel się
(Materiały prasowe)

Miała być muzykiem. Jest społecznikiem i przedsiębiorcą w jednym. Z kilkunastu lat spędzonych w szkole muzycznej została jej sumienność. I umiejętność, a czasami po prostu wewnętrzna konieczność, doprowadzania wszystkiego do końca. Tak ma przy występach publicznych, tak ma podczas składania ofert biznesowych, tak ma podczas tworzenia nowych akcji i kampanii. Głównie przed kobietami i dla kobiet.

Olga Kozierowska jest prezesem i współzałożycielką Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Fundacja cel ma jasny, jednak nie prosty. To działania na rzecz diversity and inclusion, wspieranie kobiet i ludzi młodych oraz dostarczanie im fachowej wiedzy. O czym? Na przykład o rozwoju osobistym, o potencjalne zawodowym, o źródłach motywacji i odwagi do działań.

Niewielka - pod względem zatrudnionych osób - Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką prowadzi największy program aktywizacji zawodowej kobiet w Polsce - "Sukces TO JA", program aktywizacji zawodowej młodych yep.academy, ogólnopolski konkurs Bizneswoman Roku, oraz szereg działań w obszarze diversity&inclusion, w tym prowadzenie klubu Champions of Change.

Program w liczbach to blisko 80 ekspertów, kilkadziesiąt tysięcy przeszkolonych kobiet i ponad 10 tysięcy przeszkolonych kobiet bezpośrednio i ponad 200 tys. korzystających z narzędzi online rocznie. A do tego sieć lokalnych ambasadorek programu w 30 miastach w całej Polsce. Nie tylko w dużych ośrodkach.

- Jestem społecznikiem i prowadzę fundację, nie klasyczny biznes. Ale fundacji bez zrozumienia biznesu i istnienia w biznesie nie da się prowadzić. Dlaczego Sukces Pisany Szminką? Bo od zawsze chciałam zmienić choć kawałek świata na lepsze - opowiada Olga Kozierowska. Na brak pracy nie narzeka. W Polsce udział kobiet we władzach dużych spółek giełdowych nie przekracza 15 proc, a aktywnych zawodowo w wieku produkcyjnym jest nico ponad 50%.

Co drugą kobietę ogranicza brak pewności siebie. To ogranicza ich wiarę w siebie w momencie podejmowania trudnych wyzwań. Uleganie presji stereotypów jest głównym powodem odbierania sobie prawa do sukcesu przez kobiety - tak wynika z badań Fundacji i Izmalkowa Consulting.

Olga Kozierowska: Stereotypy nam przeszkadzają

- Sięgnięcie po kobiety na rynku będzie niedługo dla pracodawców wyborem: być albo nie być. Dziś na rynku nie ma ludzi do pracy, a specjalistów brakuje najbardziej. Tymczasem oni, a właściwie one, są. W domach. Aktywizowanie choć części tej grupy może przynieść polskiej gospodarce kilkaset miliardów złotych - tłumaczy Kozierowska.

Zwycięzców poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl 22 maja , która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'19 organizowanego w dniach 21-22.05.2019 w Krakowie!

+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące