Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olga Semeniuk wiceministrem. Premier wręczył powołanie

Olga Semeniuk nowym wiceministrem rozwoju, pracy i technologii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Olga Semeniuk powołana na wiceministra rozwoju, pracy i technologii

19 października 2020 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Olgę Semeniuk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Jak przypomina resort, Semeniuk od stycznia tego roku pełniła tę samą funkcję w Ministerstwie Rozwoju. Odpowiadała m.in. za przygotowanie kompleksowego pakietu zmian do nowelizacji ustawy o wspieraniu nowych inwestycji oraz innych ustaw powiązanych z tematyką Specjalnych Stref Ekonomicznych i Polskiej Strefy Inwestycji.

Nadzorowała też prace nad nową ustawą o rzemiośle i kształceniu dualnym, a także – w porozumieniu z GIS i Ministerstwem Zdrowia - uczestniczyła w przygotowaniu wytycznych dla ponad 40 branż, aby umożliwić im funkcjonowanie w dobie pandemii koronawirusa.

Debata Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej:

Olga Semeniuk urodziła się 5 grudnia 1988 r. w Warszawie. Jest absolwentką Międzywydziałowych Studiów Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych na Politechnice Warszawskiej.

W latach 2016-2019 pracowała w Ministerstwie Obrony Narodowej i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W trakcie studiów odbyła staż w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Od 2018 r. jest radną Warszawy i przewodniczącą Komisji Samorządowej i Integracji Europejskiej. Zna język angielski i rosyjski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, Olga Semeniuk, ministerstwo rozwoju, gospodarka, wiadomości, kprm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2020

uczonya zawód wyuczony jakiś ma, bo te kierunki studiów, to śmiech na sali

20-10-2020

Super...pracowała w ministerstwie... czyli równie dobrze mogła tak kawę parzyć albo po gazetki biegać do Ruchu...

20-10-2020

pzdrsami fachowcy, obłęd

Rozwiń komentarze (605)