Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
15.07.2019 19:26

Ostrołęka. Most na Narwi gotowy we wrześniu

We wrześniu ma się zakończyć przebudowa mostu na Narwi na drodze krajowej nr 61 w Ostrołęce. Do końca miesiąca ruch samochodowy na moście ma zostać przywrócony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UM Ostrołęka)
Stary most w Ostrołęce.

"Prace nad ukończeniem mostu trwają i 30 września most powinien być przejezdny dla samochodów" - poinformował w poniedziałek PAP Piotr Potulski z ostrołęckiego ratusza.

Całość inwestycji ostatecznie ma się zakończyć pod koniec maja ubiegłego roku. Po przywróceniu ruchu na moście zdemontowana zostanie tymczasowa przeprawa, zbudowana przez wojsko na czas przebudowy mostu.

Przebudowa mostu wzdłuż dk 61 rozpoczęła się w lutym ubiegłego roku. Po rozpoczęciu remontu okazało się, że filary nie są odpowiednio uzbrojone, dlatego trzeba było zmienić plany i żelbetową konstrukcję zastąpić stalową.

Oglądaj też: "Premier aż się złapał za głowę". Kwieciński komentuje sprawę mostu w Obornikach Śląskich

Szacuje się, że koszt przebudowy mostu wyniesie ponad 25 mln zł, z czego 17 mln zł pochodzi z rządowej dotacji.

Przebudowany most na Narwi będzie szerszy od dotychczasowego. Powstaną tam dwukierunkowa ścieżka rowerowa oraz półtorametrowy chodnik dla pieszych.

Nawierzchnia chodnika i drogi rowerowej będzie wykonana z kostki brukowej i zabezpieczona balustradami oraz pasem bezpieczeństwa z barierą odgradzającą od strony jezdni. Most będzie składał się z dwóch pasów ruchu o szerokości 3,5 m każdy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, drogi, most
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-07-2019

i dobrzeNarew wysycha, zamiast mostu (taka nazwa) pozostanie wiadukt nad dolinką

Rozwiń komentarze (1)