Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Pandemia nie zatrzymała budowy dróg. "Budowa S6 da impuls gospodarce"

68
Podziel się

Powstają właśnie kolejne części obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta, w tym również dodatkowe kilometry trasy S6. Na budowę 72 km drogi zostanie przeznaczone ponad 3 mld zł.

Pandemia nie zatrzymała budowy dróg. "Budowa S6 da impuls gospodarce"
Nowa trasa nad morze (GDDKiA, GDDKiA)
bDZRVjEB

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowy na zaprojektowanie i budowę kolejnych dwóch odcinków Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej na trasie ekspresowej S6.

Pierwszy odcinek między Chwaszczynem a Żukowem ma długość 16,3 km. Drugi to 16-kilometrowy odcinek między Żukowem a węzłem Gdańsk Południe wraz z 7-kilometrową obwodnicą Żukowa.

W ciągu najbliższych kilku tygodni zostaną podpisane umowy na budowę drogi S6 na odcinku Bożepole Wielkie, przez Lębork, do Słupska. Na budowę 72 km drogi zostanie przeznaczone ponad 3 mld zł. - W ostatnich pięciu latach sieć dróg ekspresowych i autostradowych w Polsce powiększyła się o 40 proc. procent. To olbrzymi wysiłek państwa – powiedział na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

bDZRVjED
Zobacz także: Huczne imprezy w szkole Rydzyka. Prof. Simon nie był łagodny

- Tutaj powstaje droga S6, która będzie częścią obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta. To arteria komunikacyjna, która da nowe perspektywy dla Pomorza, tej części Kaszub i Trójmiasta - powiedział Premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, nowa trasa daje też impuls gospodarce.

- Minęły niespełna cztery miesiące 2021 roku, a dzisiaj podpisujemy już 13 i 14 umowę. W sumie przekłada się to na powstanie ponad 210 km nowych dróg o łącznej wartości ponad 6,4 mld zł. To dobra wiadomości dla kierowców nie tylko z woj. pomorskiego. Dzisiaj podpisujemy kontrakty na realizację kolejnych odcinków S6, która docelowo połączy Szczecin z Gdańskiem - podkreślił Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

bDZRVjEJ

Całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 r. Do dyspozycji kierowców będzie to łącznie z istniejącymi odcinkami blisko 200 km drogi ekspresowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZRVjFe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(68)
Kornel
4 tyg. temu
I tak właśnie działa solidny rząd, dba o wszystko, nie skupia się tylko na jednej rzeczy, pandemia w tle a mimo to rząd robi milion innych rzeczy.
Henry
4 tyg. temu
To są pozytywne wiadomości, rozwój dróg jest konieczne, to wpływa na bezpieczeństwo drogowe, ilość wypadków, na praktycznie każde kwestie związane z jazdą. Dobrze drogi i oznaczania zmniejszają ryzyko wypadków.
Kierowca
4 tyg. temu
S6 się prężnie rozwija, miło na to patrzeć, zdecydowanie łatwiej będzie się jeździć tą trasą.
bDZRVjFf
Jonas
4 tyg. temu
Opozycja to nigdy nie ogarniała dróg, wszędzie dziury i zero nowych tras, a przecież to przerzuca się na bezpieczeństwo na drogach i trzeba nad tym pracować regularnie.
Anonim
4 tyg. temu
Poprawę jakości dróg można zauważyć już od dawna, rząd przywiązuje do tego dużą wagę, bardzo dobrze bo ten dział wymaga pracy i poprawy.
...
Następna strona