Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pasażerowie autokaru, którym podróżował zarażony mężczyzna, proszeni są o zgłoszenie się do stacji epidemiologicznych

Pasażerowie, którzy podróżowali 29 lutego autobusem firmy Sindbad wraz z mężczyzną, u którego stwierdzono koronawirusa, proszeni są o zgłoszenie się do miejscowych stacji epidemiologicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
W środę potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce (Fot: Mateusz Madejski)

Mężczyzna, u którego wykryto wystąpienie koronawirusa, poróżował do Polski autokarem firmy Sindbad. Przewoźnik przekazał Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Słubicach listę wszystkich pasażerów, którzy podróżowali w dniu 29 lutego autokarem, którym jechał mężczyzna. Autokar zabierał pasażerów z niemieckich miast: Bonn, Dusseldorf, Essen, Hamm, Bielefeld na trasie do miast północnej Polski.

Koronawirus w Polsce. Zielona Góra z pierwszym przypadkiem. Mapa podejrzeń
Koronawirus w Polsce. Zielona Góra z pierwszym przypadkiem. Mapa podejrzeń

Załoga tego autokaru, tj. obaj kierowcy oraz pilotka czują się dobrze i nie wykazują żadnych niepokojących objawów mogących świadczyć o infekcji wirusowej. Wszyscy zostali poproszeni o zgłoszenie się do miejscowych stacji epidemiologicznych celem zbadania na obecność wirusa COVID-19. Obecnie pozostają w swoich miejscach zamieszkania.

Autokar, który realizował wspomniany kurs, od niedzieli pozostaje w Polsce, nie realizował innych kursów i w najbliższym czasie zostanie poddany dezynfekcji.

Obejrzyj: Koronawirus. Czekała 80 godzin na wyniki. Ekspert: "Czy diagnoza leczy?"

Przewoźnik zapewnia, że od kilkunastu dni personel autokarów obsługujących regularne linie na trasie Polska – Włochy – Polska, wyposażany jest w podstawowe środki ochrony w postaci płynów do dezynfekcji rąk, maseczek ochronnych, a także termometrów bezdotykowych.

"W związku z dzisiejszą sytuacją dotyczącą przejazdu pasażera z Niemiec, podejmujemy działania, aby w najbliższym czasie wszystkie nasze autokary na trasach międzynarodowych były wyposażone w podstawowe środki higieny i dezynfekcji oraz termometry bezdotykowe" – pisze też przewoźnik w komunikacie.

Koronawirus w Polsce. W Zielonej Górze potwierdzony przypadek
Koronawirus w Polsce. Zarażony mężczyzna wrócił z Niemiec z festiwalu karnawałowego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, niemcy, sindbad, autokar, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2020

plichowKolesia za nieodpowiedzialność powinny ukarać.

04-03-2020

MateunioOk proszą wszystkich którzy jechali... A co z ich rodzinami, znajomymi i ludźmi z którymi mieli kontakt?. To jest jak piramida, najpierw jeden, potem … Czytaj całość

04-03-2020

DjndA co z RODO? Jak to przekazal liste ?

Rozwiń komentarze (10)