Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piątka dla zwierząt
26.10.2020 20:30

Piątka dla zwierząt. Ustawa może trafić do zamrażarki

Senator Jan Maria Jackowski przekonuje, że kontrowersyjna ustawa zakazująca m.in hodowli zwięrząt futerkowych może przestać być procedowana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Senator Jan Maria Jackowski. (Fot: PAP/Mateusz Marek, Mateusz Marek)

- Bardzo prawdopodobne, że tzw. piątka dla zwierząt po uchwaleniu senackich poprawek w ogóle nie będzie rozpatrywana przez Sejm - mówił na antenie Radia Wnet senator PiS Jan Maria Jackowski.

Tak zwana piątka dla zwierząt wywołała spore zamieszanie. Na ulice wyszli rolnicy, którzy demonstrowali przeciwko ustawie wprowadzającej między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych. To zdaniem rolników zdrada polskiej wsi i cios w ich dochody.

Piątka dla zwierząt. Firmy nie odpuszczą protestów

Na wprowadzenie radykalnego prawa nie było zgody również w samym PiS. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski skrytykował forsowaną przez Jarosława Kaczyńskiego ustawę i zagłosował przeciwko niej w Sejmie.

Za to został zawieszony w partii. Rekonstrukcja rządu spowodowała, że stracił stanowisko, a jego miejsce zajął Grzegorz Puda, który w pełni zgadza się z prezesem Kaczyńskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2020

DomPiS specjalnie odwraca wzrok Polaków od poważnych spraw takimi bzdurami. To ma jeden cel podzielić Polaków bo skłuconym narodem łatwiej manipulować. … Czytaj całość

26-10-2020

MarepiJan Krzysztof Ardanowski na prezesa PiS

26-10-2020

vgzTo Hitlerowcy z niemiec im kazali zlikwidować hodowle zwierząd futerkowych za danie pożyczki.

Rozwiń komentarze (7)