Notowania

Piątka Kaczyńskiego. PiS chce reklamować nowy program. Może wydać rekordową kwotę

Nawet 5 mln zł może kosztować promocja nowych obietnic PiS. Kancelaria Premiera rozpisała przetarg na przygotowanie kampanii w internecie. Wcześniej ogłosiła już przetargi na produkcję reklam radiowych i telewizyjnych i na promocję w gazetach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Nawet 5 mln zł może kosztować promocja nowych obietnic PiS. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Główne założenia rozpisanego w poniedziałek przetargu to osiągnięcie 2 mln wyświetleń postów i 2 mln odsłon spotów na Facebooku i 4 mln wyświetleń reklam w wyszukiwarce Google - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

To już trzeci tego typu przetarg, bo wcześniej Kancelaria Premiera ogłosiła już, że szuka wykonawców spotów do radia i telewizji, a tekże do gazet. Rząd chce na każde z trzech zamówień wydać maksymalnie po 762 tys. zł, czyli w sumie niemal 2,3 mln zł.

Jak podaje gazeta, do tego trzeba doliczyć koszty emisji reklam w mediach, a te nie są małe. Miesiąc zauważalnej kampanii w telewizji do 2 mln zł, a w radiu - 700 tys. zł.

Obejrzyj też: "Piątka Kaczyńskiego". Michał Dworczyk składa deklarację ws. 500+

W sumie więc, według wstępnych szacunków, na promowanie "piątki Kaczyńskiego" PiS może wydać aż 5 mln zł. Jeśli tyle wyniosłyby wydatki, byłaby to rekordowo droga kampania promocyjna tej partii.

Posłanka PO Izabela Leszczyna skomentowała w rozmowie z "Rz", że kampania będzie miała na celu głównie zareklamowanie się partii przed wyborami. O 500+ na pierwsze dziecko ludzie dowiedzieliby się bowiem i bez tego, a 13. emerytura będzie wypłacana bez składania żadnego wniosku.

"Piątka Kaczyńskiego", czyli nowe obietnice wyborcze PiS, to: rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, wypłata 13. emerytury w kwocie 1100 zł brutto, likwidacja podatku PIT dla osób do 26. roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Koszt tego programu rząd wyliczył na 42 mld złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Piątka Kaczyńskiego, pis, reklama, gospodarka, wiadomość
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2019

j23banda oszustów i złodziei, szastają naszymi pieniędzmi ,czas ich odsunąć w wyborach

11-04-2019

asjuż nic im nie pomoże!!!!!!Pieniądze się skończyły. Wydawać cudze to i głupki potrafią!!!!!

11-04-2019

cvxZa nasze pieniądze TO JEST STRASZNE to są wybory do EURO PARLAMENTU . Ciemny lud to kupi i dla tego nie ma sensu według rządu inwestycja w edukacje

Rozwiń komentarze (29)