Notowania

pis
24.02.2020 06:59

PiS tylko czeka na "po wyborach". I szykuje kolejne uderzenie

PiS od miesięcy odsuwa kilka reform, żeby w pełni skupić się na kampanii wyborczej. Reelekcja Andrzeja Dudy jest dziś celem numer jeden w obozie rządzącym. Ale po wyborach ma ruszyć legislacyjna machina. A w niej m.in. pełne oskładkowanie umów zleceń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
PiS tylko czeka na "po wyborach" (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Jak pisze "Rzeczpospolita", PiS od początku kadencji odkłada start wielu reform. Wszystko po to, by nie zaszkodzić reelekcji Andrzeja Dudy.

Jednak po majowych wyborach możemy spodziewać się dalszych zmian w wymiarze sprawiedliwości. Tu pierwsze skrzypce ma grać Zbigniew Ziobro i jego otoczenie. Na to jednak nie ma pełnej zgody w całym obozie rządzącym.

– Ziobryści zapowiedzieli już projekt spłaszczenia struktury sądów, ale to może wywołać kolejną fazę konfliktu z Brukselą – mówi "Rz" osoba z otoczenia PiS.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Na tym jednak nie koniec. Trzeba będzie w końcu wziąć się za zmiany, których efekt jest kluczowy dla budżetu. Żeby ten rzeczywiście był zrównoważony, trzeba w końcu wprowadzić pełne oskładkowanie umów zleceń. W tej chwili ZUS trzeba płacić przynajmniej od minimalnego wynagrodzenia.

Program "Mieszkanie Plus" czekają spore zmiany, łącznie z nazwą
"Mieszkanie Plus" to niewypał. Rząd zmienia nazwę i koncepcję programu

Raczej nie ma szans, by wrócić do zniesienia limitu 30-krotności. - Rząd nie zdecyduje się na trzecie podejście do znoszenia limitu zarobków, powyżej którego nie płaci się składek do ZUS - powiedział "Rz" Marek Kowalski, prezes Federacji Przedsiębiorców Polskich.

PiS będzie tez próbował ratować program Mieszkanie+. Zacznie od zmiany nazwy, by przestała się kojarzyć z marnymi efektami pierwszych 5 lat rządów Zjednoczonej Prawicy. Informowaliśmy o tym w money.pl.

Co dalej? Reforma administracyjna, czyli stworzenie województwa warszawskiego i wydzielenie stolicy do osobnej jednostki samorządu. Jak informuje "Rz" PiS ciągle mówi się też o likwidacji powiatów.

Jeśli elektorat będzie się domagał, obóz rządzący może też wrócić do tematu repolonizacji mediów prywatnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2020

PIS nas Wszystkich WykończyMiasta są coraz bardziej opustoszałe, drogi dziurawe, służba zdrowia nie istnieje. Wystarczyło 5 lat żeby PIS rozdrapał Polske. Koncerny zachodnie … Czytaj całość

25-02-2020

TakZłoty na dnie, ceny jak na Zachodzie, co chwila nowe podatki podwyżki starych, zakazy, nakazy, straszenie, afery, wojny tajniaków, dojenie Polaków. - … Czytaj całość

24-02-2020

janekDrugi raz nie dam się nabrać i na wyborach Dudzie pokaże gest Lichockiej,tylko na to zasłużył po 5 latach mamienia i nie dotrzymania swoich obietnic.

Rozwiń komentarze (609)