Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Po paczkę do sklepów abc. Wkrótce będą placówkami pocztowymi otwartymi również w niedziele

18
Podziel się:

Wkrótce będziemy mogli zamówić przesyłki do sklepów abc. Czy do każdego spośród ponad 8 tys. w całym kraju – to się okaże, bo decydują sami właściciele sklepów. To dla nich nie tylko sposób na zwiększenie liczby klientów, ale również zgodne z prawem otwieranie sklepu w każdą niedzielę.

Sieć abc liczy 8600 placówek w całym kraju
Sieć abc liczy 8600 placówek w całym kraju (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Sieć sklepów abc jest największą siecią sklepów spożywczych w Polsce (ok. 8600 placówek na terenie całego kraju), działających głównie w mniejszych miejscowościach, których właścicielami są niezależni polscy przedsiębiorcy.

- Zamawiając paczkę do abc konsument zyskuje możliwość jej odbioru w bardzo elastycznych godzinach. Większość sklepów abc czynna jest do późnych godzin wieczornych. Zgodnie z zakładanymi planami rozwoju, usługa będzie umożliwiała obsługę paczek przez największe firmy kurierskie w Polsce – chwali się Eurocash, który zapewnia wsparcie organizacyjne sklepom abc, w komunikacie.

– Pierwsze sklepy abc będą mogły uruchomić usługę jeszcze w listopadzie. Mamy nadzieję, że już niedługo właściciele sklepów i ich klienci odczują pierwsze korzyści z jej wdrożenia. Okres przedświąteczny to najważniejszy czas dla branży e-commerce, w którym sprzedaż online jest najwyższa w całym roku – mówi Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

Zobacz także: Obejrzyj: Efekt zakazu handlu. Obroty w sklepie 8 razy wyższe

Obsługa procesów wydawania i przyjmowania przesyłek od strony technicznej będzie możliwa dzięki Polskim ePłatnościom. Z kolei działania wdrożeniowe i wsparcie operacyjne w sklepach koordynuje Pointpack. Odpowiedzialny jest również za nawiązywanie i rozwijanie współpracy z firmami kurierskimi. Operatorem usługi będzie firma DHL Parcel, dla której współpraca z Grupą Eurocash jest kolejnym krokiem ku rozszerzeniu sieci Punktów Partnerskich, liczącej obecnie niemal 8000 placówek.

– Zdecydowaliśmy się na udostępnienie usługi kurierskiej sieci sklepów abc, ponieważ takie rozwiązanie pozwoli naszym klientom – właścicielom sklepów – budować ich konkurencyjność na polskim rynku detalicznym – mówi Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

A jakie znaczenie dla spółki miał fakt, że status operatora pocztowego umożliwia otwieranie sklepów w każda niedzielę niehandlową (z czego skorzystała "Żabka")
? Rzecznik Eurocash przekonuje, że to akurat miało znaczenie poboczne, tym bardziej że nie ma pewności, czy franczyzobiorcy będą zainteresowani tym, by sklep był otwarty przez cały tydzień.

– Sklepy abc są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców i w większości decydowali się oni na otwieranie swoich sklepów w niedziele. Wielokrotnie to podkreślaliśmy, że małe niezależne sklepy są beneficjentem wprowadzonych zmian legislacyjnych. W przypadku wdrożenia usług kurierskich, chodzi tutaj o zupełnie nowe korzyści dla przedsiębiorców. Po pierwsze, obserwujemy wzrost liczby punktów handlowych, które oferują usługi kurierskie. Aktualnie świadczą je zarówno inne sieci franczyzowe, punkty prasowe czy stacje benzynowe (…). Po drugie, dla sklepów małoformatowych to szansa na zwiększenie liczby klientów, uzyskanie dodatkowej marży, czy w praktyce po prostu większą sprzedaż - wyjaśnia Domański w komunikacie

Powołuje się na badania, które pokazują, że "współczynnik współkupowania" wynosi przy tego typu usłudze ok. 30 proc.. Oznacza to, że 3 na 10 konsumentów nadając lub odbierając paczkę w punkcie handlowym, zrobi przy tej okazji zakupy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
Ala.
5 lata temu
Pracowalas kiedyś w niedzielę? Polecam może zmienisz zdanie.
Kris
5 lata temu
Na huk tan zakaz
o jejku
5 lata temu
szkoda ze u nas nie ma sklepu abc , bylo by normalnie
Handel
5 lata temu
Cały eurocash jak zawsze 20 lat za ...... już ponad rok legalnie świadczą taka usługa po wyroku sądu w sprawie żabki.zamiast robić super ceny np.olej Kujawski kaufland 4.89 A na ich hurtowni 5.20 netto plus VAT i plus marża wuchodzi różnica tak zwana przewaga która market zawsze ma nad nami małym i handlowcami.zrobcie krok w te stronę a nie mówcie ciągle że to nie jest dla mas konkurencja.
Awi
5 lata temu
Ale ty pójdziesz na kasę robić to kolego później pogafamy