Notowania

Pobicie Wojciecha Kwaśniaka. Ruszył ponowny proces w głośnej sprawie

Były wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego ledwo uszedł z życiem, gdy w 2014 roku został ciężko pobity. W czwartek sąd ponownie zajął jego sprawą. Na ławie oskarżonych zasiadły trzy osoby, w tym były członek rady nadzorczej SKOK Wołomin Piotr P.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wojciech Kwaśniak został pobity w 2014 roku. (Fot: Piotr Nowak)

W listopadzie 2017 r. sędzia prowadząca sprawę poszła na urlop macierzyński, dlatego proces musiał ruszyć od nowa.

Piotr P. jest oskarżony o zlecenie pobicia Kwaśniaka. Drugi oskarżony, Krzysztof An. (pseudonim Brzydki Krzysiek), miał być pośrednikiem między zleceniodawcą a osobą, która napadła byłego wiceszefa KNF (jego sprawa została wyłączona do odrębnego postępowania). Pobicia miał zaś dokonać Krzysztof A. (pseudonim "Twardy"). O współudział w pobiciu oskarżony został też Jacek W.

Piotr P. Nie przyznał się do winy. - Nie znam pana Kwaśniaka i nigdy go nie znałem. Byłoby nierozsądne z mojej strony, mając wiedzę w jaki sposób organ nadzorujący banki funkcjonuje, gdybym chciał w taki właśnie sposób wyeliminować z życia zawodowego pana Kwaśniaka - stwierdził.

Obejrzyj też: Wojciech Kwaśniak: Nie czuję się złym urzędnikiem. Prokuratura powinna do siebie zwrócić stawiane zarzuty

Wojciech Kwaśniak został pobity w maju 2014 roku. Już wtedy prokuratura wszczęła śledztwo. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w październiku 2015 r. Pod koniec 2017 roku proces został przerwany, gdyż sędzia z powodu ciąży nie mogła dalej prowadzić sprawy.

Atak na Wojciecha Kwaśniaka został poprzedzony kilkutygodniowymi przygotowaniami. Zakupiono samochód i teleskopową pałkę metalową, którą napastnik bił wiceszefa KNF - wynika z aktu oskarżenia.

Kwaśniak był wiceszefem KNF w latach 2011–2017. Za jego czasów KNF alarmowała w sprawie nieprawidłowości w SKOK Wołomin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2019

hugona moze rudy z kapciowym z Krakowa ,a na tych skierowano podejrzenia. U tych sprzedajnych to mozliwe.

18-04-2019

AnnaZobaczymy co z tego wyjdzie

19-04-2019

GervazyCzy to słynny oficer WSI Piotr Polaszyk przyjaciel naszego swiatłego prezydenta Bula-ChodźTuSzogunie z Komorowskich?

Rozwiń komentarze (5)