Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd pracuje nad podatkiem od deszczu, samorządy będą musiały zapłacić za wybrukowane skwery i rynki. - Rozmawiamy o dialogu, współpracy, dyskusji. To przepis prawa, który jest jeszcze przygotowywany, zwłaszcza w 30-lecie samorządu warto konsultować pewne rozwiązania prawne. Projekt zrobi z gminy inkasenta, czyli zbierającego podatek. Nie tylko od samorządu, ale też od obywateli. Obawiam się, że przy kolejnych wyborach znowu z samorządu zrobi się tego co zabiera, a z rządu tylko tego, co daje - powiedziała w programie specjalnym WP "Newsroom" Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Trzeba to policzyć. Ale jaki jest cel tego podatku? Na pewno wspólnie powinniśmy wziąć odpowiedzialność za zmianę klimatu, to jest absolutna racja. Temu, jak rozumiem, miało służyć powołane przez rząd przedsiębiorstwo Wody Polskie, które już pobiera opłatę. Ja bym się chciała spytać, na co idą te pieniądze? - dodała.

KOMENTARZE
(150)
Oszustwo
4 lata temu
Deszcz pada kilka razy w roku a płacić trzeba przez cały rok
Antybeton
4 lata temu
Media oczywiście robią zamęt.. to nie jest podatek od deszczu tylko od betonu, a konkretnie od zabetonowanej powierzchni, która uniemożliwia wsiąkanie wody deszczowej w ziemię.. Włączmy myślenie, a nie powtarzamy bezmyślnie wszystko.co usłyszymy czy przeczytamy w mediach.
bbbbbbbbbbbbb...
4 lata temu
wybrukowac wszystko
Wertaz
4 lata temu
więcej parkingów więcej betonu w miastch, żeby nie mozna było przej chodnikiem zatarasownym przez auta
nertz
4 lata temu
za betonowanie miast i powstawanie parkingów niech płacą urzędnicy bn ze swojej kabzy, a od aut powinny byc takie wysokie oplaty żeby nareszcie ruszyła kolej , auta stare sprowdzanie powinni tak opodatkować zeby to był luksus, po 3 auta w domu kto to widział?
...
Następna strona