Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatek od serwisów VOD. Minister cyfryzacji argumentuje

Netflix i inne serwisy VOD będą musiały płacić 1,5 proc. przychodów na Polski Instytut Sztuki Filmowej. - Biorąc pod uwagę obecną sytuację, zwiększone zainteresowanie usługami typu VOD, rząd stanął na stanowisku, że to obciążenie jest uzasadnione w kontekście tego, że tego typu opłaty ponoszą inne podmioty już od dawna - powiedział o j opłacie od platform oferujących wideo na żądanie. Na pytanie, czy to oznacza, że podatek zostanie przeniesiony na klientów, minister odparł: "Ja nie jestem przekonany, by z tego powodu wzrosły natychmiast koszty korzystania z serwisów VOD". Minister mówił też, że na forum OECD prowadzone są prace nad digital tax. - Czekamy na rozstrzygnięcie, jak to będzie wyglądało. Zawsze podkreślaliśmy, że tego typu podatek powinien być przyjęty w konsensusie, żeby państwa opodatkowywały tego typu usługi w sposób spójny - powiedział minister Zagórski w programie "Money. To się liczy". Zapewnił, że w tarczach antykryzysowych, które będą...

rozwiń
303 reakcje
15
213
75
Podziel się
Komentarze (75)
zobacz więcej komentarzy (75)
KOMENTARZE
(75)
Anonimowy goś...
2 lata temu
Ciekawi mnie dlaczego np. Netflix ma płacić za filmy, seriale czy programy które zostały nakręcone specjalnie dla nich i tylko u nich są dostępne. Złodziejstwo. Chyba brakuje na premie.
gotówka na pr...
2 lata temu
minister nie jest przekonany by z tego powodu natychmiast wzrosły koszty korzystania z tych serwisów , ale jaja. cyrk na kaczych łapach. dziś nie ale jutro cena się zmieni. zwiększając podatek za daną usługę zwiększa się cena usługi logiczne ,firma nie pozwoli żeby miała mniejsze wpływy gotówki za tą samą usługę , zapłaci każdy kto skorzysta z tej usługi ,w państwowej kasie pustki ,a premia za taki pomysł się należy . nie jestem przekonany ile jeszcze tych nowych podatków będzie , małymi krokami ograniczają ograniczają dostęp do medii ,zanim się ludzie skapną będzie korea jeden program tv pis .
Polak
2 lata temu
Pis to podatki od wszystkiego. Na tym buduja pkb. Nie na rozwoju gospodarki, tylko dojeniu swoich obywateli.
nierób plus
2 lata temu
No niek dajom nowy podotek bo Pan Kacyński musi nom s czegosik dać.
stop--
2 lata temu
Najważniejsze aby Biskupi mogli sterować państwem ......
...
Następna strona