Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podniesienie płacy minimalnej. Polityk PiS już zmniejsza etaty

784
Podziel się

Obietnica PiS dotycząca skokowego wzrostu płacy minimalnej jest sporym problemem, nawet dla samorządowców należących do rządzącej partii. W Tomaszowie Lubelskim tną etaty.

Problemy z płacą minimalną. Skokowy wzrost przerasta budżety samorządów
Problemy z płacą minimalną. Skokowy wzrost przerasta budżety samorządów (East News)
bDzqqSeZ

Skokowy wzrost płacy minimalnej to za duże obciążenie dla budżetów samorządów. W Tomaszowie Lubelskim, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość planowane jest cięcie etatów do 3/4. Obejmie to niektórych pracowników, co potwierdził w rozmowie z TOK FM burmistrz tego miasta Wojciech Żukowski. Podkreśla, że nie krytykuje podwyżki płacy minimalnej, ale dla jego miasta to "finansowe tąpnięcie".

Przypomnijmy, obietnica prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zakłada wzrost płacy minimalnej do 3 tys. zł na koniec 2020 r. oraz 4 tys. zł w 2024 r. W mającym 20 tys. mieszkańców Tomaszowie Lubelskim włodarze należący do PiS policzyli, że nie stać ich na realizację pomysłu swojego szefa. To rodzi poważne konsekwencje, planowane jest zmniejszenie etatów części pracowników z instytucji podlegających urzędowi miasta, m.in. przedszkoli, zarządu dróg czy instytucji kultury.

bDzqqSfb

- Mówi się nam, że jeszcze zyskamy, bo przecież będziemy pracować krócej. Ale obowiązków nikt nam nie odbierze. Po prostu to, co do tej pory wykonywaliśmy w osiem godzin, teraz będziemy musieli wykonać w sześć. Rzeczywiście, wielka łaska - żali się w rozmowie z TOK FM jeden z pracowników miejskiej instytucji.

- Tomaszów to miasto, w którym zdecydowana większość mieszkańców, w tym ja, głosowała na PiS. Słyszeliśmy zapowiedzi premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego o podwyżce płacy minimalnej. Wyliczyłam, że dostanę jakieś 400 zł podwyżki. Miałam plany, a teraz wszystko bierze w łeb - dodaje pracownica innej instytucji publicznej. Zmniejszenie etatów do 3/4 dotyczyć będzie ok. 90 osób i da taki sam efekt, jak likwidacja 20 etatów. Dla tej małej miejscowości to spora oszczędność.

Zobacz także: Obejrzyj: Kaczyński szeptał mu do ucha. Zdradza, o co chodziło
bDzqqSfh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzqqSfC
KOMENTARZE
(784)
Elvis
rok temu
Zapytajcie w Nowej Hucie jak im PiS zagwarnatowal pracę. 2000 ludzi na bruk.
hjjhg
rok temu
Przez Kaczyńskiego firmy zwolnią część pracowników a ich obowiązki rozdzielą na pozostałych. Urzędy pracy przeżyją renesans.
Elżbieta
rok temu
A pan prezes myślał, że wystarczy narzucić wysokość zarobków i nagle wszyscy będą bogatsi. W domyśle było, że niedobrzy prywaciarze nie chcą się dzielić zyskiem. Tak to jest, jak ktoś nigdy nie prowadził biznesu. Już teraz koszty pracy są największym wyzwaniem dla całej gospodarki. Zamiast mądrych rozwiązań, do czego zobowiązany jest rząd, mamy jakieś koncepcje mające korzenie w poprzednim ustroju.
bDzqqSfD
obatel
rok temu
podnoszą płace a podwyżki w sklepach są 300 krotnie wyższe, oszukują ludzi, pracodawcy muszą tez podniesc ceny swoich produktów, albo zwolnic kilku pracowników aby ogłosic upadek swego przedsiębiorstwa.Piekarz jak musi podniesc pensje to i musi podniesc cene chleba, a do tego musi odprowadzic wyższy podaek do skarbu panstwa i wyższy ZUS. Tylko panstwo na tym zyska
ja
rok temu
jak w PRL tow. I Sekretarz dawał, a długi spłacają dzieci, za Tow. Kaczyńskiego, długi będą spłacać wnukowie i młodsi
...
Następna strona