Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

"Podziemny System Bankowości" na liście ostrzeżeń KNF

20
Podziel się:

Na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego znalazł się Podziemny System Bankowości - strona zachęcająca do podejrzanych inwestycji.

KNF wpisała na listę ostrzeżeń kolejne podmioty.
KNF wpisała na listę ostrzeżeń kolejne podmioty. (WP.PL, Jacek Bereźnicki)

- Działający za pośrednictwem strony internetowej https://volthan.com podmiot nie jest zarejestrowany w Polsce. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane przez Urząd KNF z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF) do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście - czytamy w komunikacie KNF.

Serwis, przed którym ostrzega Komisja, ma formę portalu informacyjnego. Publikowane na nim teksty zachęcają do skorzystania z "cudownych" inwestycji.

- Teraz możesz dołączyć do nowego systemu podziemnej bankowości, który cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Niesamowite jest to, w jak szybkim tempie mały depozyt może urosnąć do rozmiarów fortuny - nawet w dzisiejszych czasach niskich stóp procentowych - czytamy w jednym z publikowanych na portalu artykułów.

Zobacz także: Oglądaj też: Frankowicze czekają na wyrok Brukseli. To może być przełom

Podawane są przykłady klientów, którzy po początkowej wpłacie 1500 złotych w cztery miesiące zarobili ponad 4 mln złotych.

Na czym dokładnie polega inwestycja? Tego firma na swojej stronie nie wyjaśnia. Pojawia się jedynie enigmatyczna informacja, że nie jest to ani złoto, ani akcje, ani inne papiery wartościowe.

- Jak sprawdzić, czy to podziemne konto jest dobre dla ciebie? Cóż, tego nie wiadomo nigdy, ale jeśli masz chociaż 1176 - 4700 zł na swoim koncie oszczędnościowym, to jesteś moralnie zobowiązany względem swojej rodziny, własnego dobrego samopoczucia, czy wobec przyszłych pokoleń, aby przynajmniej przyjrzeć się tym kontom - czytamy na stronie Podziemnego Systemu Bankowości.

Na listę ostrzeżeń trafił też WiseBanc. Firma nie jest zarejestrowana w Polsce, toczy się wobec niej postępowanie w sprawie prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Postępowanie prowadzi warszawska prokuratura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
Nie dajcie si...
2 miesiące temu
To jawne oszustwo, jak np.wiele oszustw z Cypru…
Ostrzeżenie
2 miesiące temu
Pieniądz jest dobrym sługa ale złym Panem…
ijuh
3 lata temu
szkoda że przed AMber Gold albo SKOK tak nie ostrzegali. No ale jak tu ostrzegać jak się w te afery jest umoczonym.
kali
3 lata temu
głupich nie sieją , sami się rodzą więc chętni też będą.........tylko niech później nie płaczą!!!!!
Ech
3 lata temu
jo to bych chcioł miec te 4 mln