Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|

Polski ład. Kolejne opóźnienie, premier negocjuje z Gowinem

39
Podziel się:

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiada, że na początku przyszłego tygodnia projekt podatkowy z "Polskiego ładu" trafi do konsultacji. Miał być gotowy w tym tygodniu, ale toczą się kolejne rozmowy z Gowinem.

Polski ład. Kolejne opóźnienie, premier negocjuje z Gowinem
Mateusz Morawiecki jeszcze negocjuje "Polski ład" z Jarosławem Gowinem (KPRM, Krystian Maj)

– Dajemy sobie ostatnich kilka dni na pewne szlify projektu ustawy podatkowej z Polskiego Ładu; na początku przyszłego tygodnia projekt pójdzie do konsultacji – zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki miał spotkać się z wicepremierem i szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem, aby przedyskutować wątpliwości dotyczące kwestii podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.

Okazuje się, że panowie nie doszli do pełnego porozumienia. Müller przyznał, że "są jeszcze ostatnie szlify ustawy podatkowej". To projekt, który ma zawierać wszystkie kwestie związane m.in. z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku i drugiego progu podatkowego.

Zobacz także: Pieniądze z perspektywy kobiet- mBank x WP webinary

Müller przyznał też, że projekt ustawy miał być – według wstępnych zapowiedzi – zaprezentowany i przesłany do konsultacji społecznych w tym tygodniu.

– Umówiliśmy się wczoraj z premierem Gowinem, że dajemy sobie ostatnie kilka dni na pewne szlify tej ustawy, ostateczne propozycje, które są wspólnie uzgadniane między PiS i Porozumieniem – mówił rzecznik rządu w radiowej Jedynce.

Zapowiedział też, że wkrótce projekt trafi do konsultacji. - Na początku przyszłego tygodnia projekt pójdzie do konsultacji, liczę, że już jako wspólny projekt całej Zjednoczonej Prawicy – zapowiedział Müller.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(39)
Piotr
2 lata temu
podwyższenie podatku dla przedsiębiorców o 9% pod nazwą składka zdrowotna, prowadzę biznes 27 lat, ale jak to przejdzie to zamykam, po co tyrać wnosząc wkład do PKB, lepiej doić z państwowej kasy, czyli podatków z cudzej pracy.
sondor
2 lata temu
Ten polski ład w kwestii podatków to nic innego jak działanie Janosika - jednemu zabierzemy a drugiemu damy!!!
OLO
2 lata temu
WSZYSTKO CO JEST SZTANDAREM I PLUSEM TO NAJWIEKSZE PRZEKRETY pisu
Korupcja.nepo...
2 lata temu
Ten cały Nieład PiSu to jedna ściema.z nikim go nie uzgodnili aby okradać dalej budżet podatnika.opozycja musi to przerwać.to szkodliwe działania tego reżimu dla Polaków i Polski.
Jan
2 lata temu
Ciekawe czy gość bez kręgosłupa mr G. straci też twarz i znów da się poniżyć preziowi....
...
Następna strona