Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Polski samochód elektryczny kosztem lasów? Umożliwi to nowa ustawa

194
Podziel się:

Rząd chce poświęcić tereny leśne pod inwestycje. Zamiast lasów będą wyrastać fabryki. Nowa ustawa ma wejść w życie jesienią. Umożliwi ona wymianę gruntów z Lasami Państwowymi.

Polski samochód elektryczny kosztem lasów? Umożliwi to nowa ustawa
Nowa ustawa ma być odpowiedzią na deficyt terenów inwestycyjnych w Polsce (East News)

Projekt nowej ustawy przewiduje możliwość zamiany terenów zarządzanych przez Lasy Państwowe na lasy, grunty i inne nieruchomości - informuje "Puls Biznesu". Zdaniem dziennikarzy to rozwiązanie ma zostać wykorzystane przy okazji budowy mi.in. fabryki Izery.

Zamiana będzie możliwa w przypadku, jeżeli wymaga tego polityka państwa. W przypadku wymiany gruntami strona samorządowa będzie miała 10 lat na znalezienie inwestora.

Lasy Państwowe miałyby wymienić się gruntami z Jaworznem i Stalową Wolą. Dzięki temu, według informacji ”PB”, na ponad 1300 ha ma powstać m.in. fabryka Izery.

Zobacz także: Więcej pieniędzy na program "Mój Prąd"? "Pracujemy już nad tym"

Ustawa ma być odpowiedzią na deficyt terenów inwestycyjnych w Polsce. Ustawa ma wejść w życie jesienią. Pomysł został już oprotestowany przez aktywistów. W swoich mediach społecznościowych skrytykował go m.in. Jan Śpiewak.

W połowie grudnia zeszłego roku ElectroMobility Poland wybrała na lokalizację pierwszej fabryki polskiego samochodu elektrycznego marki Izera tereny wokół Jaworzna. Teren pod budowę jest jednak formalnie lasem, a zarządzają nim Lasy Państwowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(194)
Dyzio
3 lata temu
Ja chcę jeździć elektrycznym samochodziki.
Taka prawda
3 lata temu
Polska mlekiem i miodem płynąca. Co na to mieszkańcy polskich wsi, mieszkańcy miast. Czy naprawdę nie widzą co z Polską się dzieje ? Rosja olbrzymi kraj, Niemcy, Francja, Wielka Brytania nie wyzbyli się swoich kolonii. Czyżby Polacy widzieli w niszczeniu ziemi poprzez budowę autostrad, w niszczeniu lasów pod budowę elektrycznych samochodów wyjście z kryzysu, który nieuchronnie czeka Polskę ? Obecnie Polacy żyją na kredyt, to widać gołym okiem, kiedy rządzący Polska wspierają "polskie" rodziny jałmużna, obiecując im złote, góry, gruszki na wierzbie, złote nocniki.Takimi obiecankami karmiono Polaków w czasach PRL, chociaż trudno zarzucić, że nic nie dokonano. Podniesiono z ruin Warszawę, która dzisiaj przejmowana kwartałach, nawet wodociągi przez obcych inwestorów, fabryki, które uległy likwidacji z polecenia dyrektyw UE. Dzisiaj Polacy wyrobnikami obcego kapitału. Dla rządzących Polska zasadzcow ratunek w fiskalizmie I w propagandzie sukcesu w budowie autostrad, wycinkę lasów pod inwestycje.
Pol
3 lata temu
Ekologia po polsku - wyciąć setki hektarów lasu pod budowę samochodów elektrycznych uznawanych za ekologiczne. Chore. Przecież jest tyle pól w tym kraju.
WOJTEK
3 lata temu
Tego czego nie udało się w planach niemieckich za Hitlera, korytarza przez Polskę, dokonuje się dzisiaj na naszych oczach. Budowa korytarzy, autostrad, wycinanie lasów. Czy wierzyć, że owa fabryka samochodów elektrycznych to Polski interes ? Proszę nazwiskiem swoim potwierdzić, że tak, i dać sobie odciąć rękę, kiedy to okaże się, że to nie Polski interes. Najlepiej głowę do ścięcie za kłamstwo.
Warszawiak
3 lata temu
Za jedno wycięte drzewo na swojej działce właściciel został ukarany 150.000 tyś zł
...
Następna strona