Mateusz RatajczakPaweł Orlikowski

Powikłania poszczepienne. Państwo bierze na siebie odszkodowania, od 3 do 100 tys. zł

Powstaje fundusz kompensacyjny, z którego będą wypłacane odszkodowania za powikłania po szczepieniu na koronawirusa. - Bardzo dobrze, że powstaje taki fundusz, bo nie mówimy o błędach, a działaniach niepożądanych, czyli skutkach ubocznych, które towarzyszą każdemu lekowi, każdej szczepionce. Producent liczy się z tym, że takie zdarzenia mogą wystąpić i uprzedza o tym w ulotce. Do tej pory pacjenci, którzy poddawali się szczepieniom, byli w razie wystąpienia powikłań, pozbawieni jakichkolwiek możliwości uzyskania odszkodowań - powiedziała w programie "Newsroom" mec. Jolanta Budzowska, partner w kancelarii BUDZOWSKA FIUTOWSKI I PARTNERZY. - Był problem z tym, kto te odszkodowania ma wypłacać, Skarb Państwa wziął na siebie ten obowiązek - będzie wypłacał od 3 do 100 tys. zł, w zależności od rodzaju powikłania. Na razie ma to działać tylko w zakresie szczepionek przeciwko COVID-19, a od przyszłego roku ma też dotyczyć innych szczepień - dodała.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie