Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powstaje fundusz kompensacyjny, z którego będą wypłacane odszkodowania za powikłania po szczepieniu na koronawirusa. - Bardzo dobrze, że powstaje taki fundusz, bo nie mówimy o błędach, a działaniach niepożądanych, czyli skutkach ubocznych, które towarzyszą każdemu lekowi, każdej szczepionce. Producent liczy się z tym, że takie zdarzenia mogą wystąpić i uprzedza o tym w ulotce. Do tej pory pacjenci, którzy poddawali się szczepieniom, byli w razie wystąpienia powikłań, pozbawieni jakichkolwiek możliwości uzyskania odszkodowań - powiedziała w programie "Newsroom" mec. Jolanta Budzowska, partner w kancelarii BUDZOWSKA FIUTOWSKI I PARTNERZY. - Był problem z tym, kto te odszkodowania ma wypłacać, Skarb Państwa wziął na siebie ten obowiązek - będzie wypłacał od 3 do 100 tys. zł, w zależności od rodzaju powikłania. Na razie ma to działać tylko w zakresie szczepionek przeciwko COVID-19, a od przyszłego roku ma też dotyczyć innych szczepień - dodała.

KOMENTARZE
(179)
Jola
3 lata temu
Żadne pieniądze nie zastąpią mi zdrowia
Jola
3 lata temu
Żadne pieniądze nie zastąpią mi zdrowia.
Zosia
3 lata temu
A ja sie zastanawiam skad nasze Panstwo nagle ma tyle pieniedzy pewnie stad,ze przez wiele lat od czasu wprowadzania reform nie zapewnili pracy bezrobotnym i dzieki temu kasa teraz jest,scislej dzieki pustemu zolodkowi znacznej ilosci rodakow.
Adam
3 lata temu
Srqm na te pieniądze! Wolę żyć w zdrowiu!
Myślący
3 lata temu
No chwila! Skoro ta wasza "szczepionka" jest taka dobra - to skąd pomysł, by nagle tworzyć fundusz kompensacyjny za powikłania po-szczepienne...???? Jak twierdzi pinokio - owa :szczepionka" jest w 100% sprawdzona!!!! NO TO O CZYM (JEDNAK) MÓWICIE...???!!!!! A jak ktoś zejdzie? - bo zejdzie! - to CO WTEDY?????????!!!!!!!
...
Następna strona