Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powrót do szkół, co na to pracodawcy? "Jest rozwiązanie, na które nas nie stać"

Uczniowie wrócą do szkół od września, co oznacza, że rodzice wrócą do pracy. Pracodawców to zadowala? - Nie mamy gotowej recepty. Najlepsze rozwiązanie, na które ani nie stać Polski, ani system na to nie jest gotowy, byłoby wznowienie edukacji w szkołach, ale w małych grupach. Nie wyobrażam sobie braku szkoły, bo to negatywnie odbija się na dzieciach, szkoła to nie tylko wiedza - powiedział w programie "Money. To się liczy" Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu. - Do tej pory w Europie nie ma żadnego państwa, które zdecydowałoby się na zamknięcie szkół. Widzimy to w edukacji wyższej, w niektórych państwach być może na etapie szkół średnich. Jednak małe dzieci powinny chodzić do szkoły. Gdyby zostały w domu, gospodarka byłaby totalnie zdezorganizowana, bo ktoś z nimi musiałby przebywać. To niewyobrażalne, bo angażowanie się w pracę zdalną przy opiece nad dziećmi jest ograniczone - dodał.

0
0
9
Podziel się
Komentarze (9)
zobacz więcej komentarzy (9)
KOMENTARZE
(9)
Pracownik
2 lata temu
A czy ktoś pomyślał o zdrowiu i życiu pracowników oni też sie boją o siebie i swoje rodziny. Kto będzie odpowiedzialny ze ewentualne zakażenie tych ludzi. Otwieranie we wrześniu szkół to jest nieodpowiedzialność.
Taki tam
2 lata temu
Pierwsze pytanie czy w latach ubiegłych często chorowaliscie na zwykła grypę i czy miała ona postać łagodna lub ostra, kluczowe pytanie jeśli nie chorowaliscie czyli nie wytworzyliscie w sobie naturalnej odporności, która może decydować o życiu lub śmierci w kontakcie z grypą o ostrym przebieg odporną na leki. Nie oszukujmy się im silniejszy organizm zarazonego tym większe prawdopodobieństwo, że organizm sam sobie poradzi-trzeba mieć taką świadomość i nie pisze tego złośliwie, ale tak jest.
Ojciec
2 lata temu
Sprawdzanie temperatury i tyle. Chłopak mój chodzi do przedszkola, a inni cudaczą.
R55
2 lata temu
Należałoby aby Rząd Polski zapanował nad pandemią a dopiero później posyłał dzieci do szkoły, rząd stracił 2 miesiące bo nic nie robił a nawet przyczynił się do rozwoju pandemii rozdając bony turystyczne, ogólna schizofrenia
Pishejter(rod...
2 lata temu
A dobra co chceta puścicie dzieciaki do szkół potrwa ta może pięć dni Zachorowania wzrosną niestety i znowu trzeba będzie zamknąć szkoły wydać kolejne pieniądze na KOLEJNY projekt aby zamknąć szkoły i tyle w temacie , róbcie tak dalej a pieniążki się skończą i chyba nasz kochany prezydent i reszta partii pokryje wszystko z własnej kieszeni nie ? Chyba można na was liczyć ❤️