Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracownicy z Ukrainy chcą wrócić do Polski. Tylko czekają

Zmiany na rynku pracy przez pandemię koronawirusa. Ukraińcy przestali przyjeżdżać? - Co do zasady, cały lockdown spowodował opuszczenie naszego kraju przez ponad 250 tys. obcokrajowców. Dzięki migracyjnej poduszce z Ukrainy, która liczy sobie nawet milion osób, i dzięki temu, że część osób wyjechała, myśmy nie doprowadzili do tego, że w Polsce zabrakło miejsc pracy i lawinowo wybuchło bezrobocie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service. - To pokazuje, że otwartość i łączenie gospodarek jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo. Istotna jest otwartość, a nie zamykanie się i ręczne sterowanie. Pracownicy z Ukrainy bardzo chcą przyjeżdżać do Polski, bo tam jest jeszcze gorzej niż u nas. Jest bardzo mało ofert pracy, więc czekają tylko, żeby to ruszyło. Jeśli tylko będzie dla nich miejsce, to będą przyjeżdżać - dodał.

17-02-2021
0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
KOMENTARZE
(6)
Rysiek
2 lata temu
No i będzie następna mutacja covidka,zamiast zamknąć granicę to nasz durny rząd otwiera jak bladź piczke.
wojtekelektry...
2 lata temu
Każdy kto pisze negatywne komentarze nie orientuje się,że Ukraińcy ratują gospodarkę polską.Oni pracują na takich stanowiskach gdzie Polacy nie chcą pracować.
Ojoj
2 lata temu
U nas tego pełno nadal nie potrzeba nam więcej !!! Po to w Polsce budują fabryki aby ściągać Ukraińców ?
Hihi
2 lata temu
Nie wpuszczać bo Polacy przez ludowców też potrąca pracę !!!!!
Adrian
2 lata temu
Sami ledwo potrafimy związac koniec z końcem a co dopiero z tymi nierobami z ukrainy . Oni przyjezdzaja tylko po kasę . Wymagania mają ale pracować byle by na odpirdol pol roku i na ukrainu