Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes BNP Paribas o 4 czerwca 1989 r.: "Transformacja stworzyła szanse dla pracowitych i ambitnych ludzi"

0
Podziel się:

- W niedzielę 4 czerwca, jak zwykle, stałem za ladą, obsługując klientów w sklepie spożywczym w Londynie - wspomina Przemysław Gdański, Prezes BNP Paribas.

Przemysław Gdański, prezes BNP Paribas o 4 czerwca '89
Przemysław Gdański, prezes BNP Paribas o 4 czerwca '89 (bnp paribas, bnp paribas)

Od blisko roku pracowałem w stoisku delikatesowym w sklepie spożywczym w Londynie. W niedzielę 4 czerwca jak zwykle stałem za ladą, obsługując klientów. Byłem wówczas studentem Uniwersytetu Gdańskiego w trakcie urlopu dziekańskiego.

Wieści o zmianach w Polsce docierały wtedy do Londynu nieregularnie i z opóźnieniem.

Do Polski wróciłem miesiąc później, z ogromną nadzieją i optymizmem. Ekonomicznie początki nie były dla Polski łatwe i nie wyobrażałem sobie, że tak szybko Polska stanie się rozwiniętą i nowoczesną gospodarką.

Równocześnie transformacja stwarzała ogromne możliwości rozwoju zawodowego dla pracowitych i ambitnych osób. Cieszę się, że praktycznie od jej początku mogłem uczestniczyć w budowaniu systemu bankowego w Polsce, który do niedawna był wzorem dla wielu innych krajów.

Przemysław Gdański, prezes BNP Paribas

Z okazji 30 rocznicy pierwszych wyborów z udziałem demokratycznej opozycji money.pl opublikuje specjalny materiał #BiznesMówi o 4 czerwca 89’. Poprosiliśmy liderów biznesu, prezesów największych polskich spółek, byłych ministrów resortów gospodarczych o ich wsponienia z tamtego okresu. Oto ich historie.

Zobacz także: Zobacz także: Jakich inwestycji nie sfinansuje BNP Paribas? Prezes odpowiada
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)