Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
29.09.2019 10:05

Prezes ZUS: "na wszystkie przedwyborcze obietnice patrzymy z punktu widzenia realnych możliwości"

- Na wszystkie przedwyborcze obietnice patrzymy z punktu widzenia realnych możliwości funduszu ubezpieczeń społecznych i tego, jakie konsekwencje ulg i zwolnień będą dla osób ubezpieczonych – powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezes ZUS zapewniła, że analizuje obietnice wyborcze z uwzględnieniem możliwości kierowanej przez siebie instytucji (Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)

- Siadamy, dyskutujemy, liczymy i staramy się optymalizować - podkreśla w rozmowie z Radiem Zet prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska.

Tak było m.in w przypadku projektu składek dotyczących małej działalności gospodarczej. Dzięki rozmowom nabrał on kształtu urealnionego.

Licytacja na wyborcze obietnice KO i PiS przekroczyła ramy rozsądku.
Festiwal obietnic wyborczych. Odczuje je gospodarka

- Zaczęliśmy bardzo szczegółowo liczyć czy i w jakim zakresie można przejść do opłacania składki od dochodu, ta granica stanęła na poziomie 120 tysięcy zł rocznie - wyjaśniła prof. Gertruda Uścińska.

Obejrzyj: Składki na ZUS wg opozycji. PO proponuje ich obniżkę dla przedsiębiorców

Zdaniem Gościa Radia ZET zachowano to, na czym ZUS zależało: by ta składka była liczona od 50 procent dochodu; żeby nie była mniejsza od minimum czyli 30 proc. minimalnego wynagrodzenia i nie większa od 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia;

- Chodzi o to, że muszą to być rozwiązania bezpieczne dla systemu i takie, które dają podstawy do ustalenia prawa do emerytury. Teraz ta propozycja spełnia te wymagania bezpieczeństwa - podsumowała prezes ZUS.

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku ZUS przeznaczył na emerytury 114,3 mld zł.
Emerytury wzrosły. Średnia to ponad 2,2 tys. zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, Gertruda Uścińska, wybory, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-09-2019

BabkaNa rozdawnictwo PIS pracują przedsiębiorcy i ich pracownicy.

29-09-2019

cxvJak mawiał premier PiS ciemny lud ma zapier za miskę ryżu jak mawiał kurski z PiS ciemny lud wszystko łyknie a szampanskoe i kawior tylko dla … Czytaj całość

30-09-2019

przedsiębiorcaJako właściciel firmy mogę iść za kratki za niegospodarne zarządzanie majątkiem mojej własnej firmy co innego takie Morawieckie , Ziobry, Banasie czy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (162)