Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Próbowali przemycić papierosy. Pogrążyła ich skrytka w dachu

7
Podziel się

Obywatele Ukrainy i Rumunii próbowali przemycić papierosy, które ukryli w dachu pojazdu. Wpadli podczas wyrywkowej kontroli katowickiej skarbówki. Wartość nielegalnych wyrobów tytoniowych oszacowano na kwotę ponad 318 tys. zł.

Próbowali przemycić papierosy. Pogrążyła ich skrytka w dachu
Papierosy bez akcyzy (zdjęcie ilustracyjne)
bDZePMmt

O wyjątkowym pechu mogą mówić mężczyźni przyłapani podczas kontroli katowickiej Skarbówki. Funkcjonariusze KAS prowadzili wyrywkowe kontrole na autostradzie A4. Traf chciał, że padło na obywatela Ukrainy i Rumunii, którzy przemycali nielegalne papierosy.

Mężczyźni podróżowali samochodem ciężarowym ze Zgorzelca, a podczas zatrzymania poinformowali funkcjonariuszy, że nie przewożą w pojeździe żadnych towarów. W trakcie kontroli ujawniono jednak skrytkę pod dachem. Jej zawartość? 21 300 papierosów bez wymaganych znaków akcyzy.

Wstępne straty, na jakie narażony został skarb państwa, określono na 403 tys. zł.

bDZePMmv

Obywatel Ukrainy oraz obywatel Rumunii odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości papierosów bez oznaczeń akcyzy, a ich auto zostało zatrzymane na czas postępowania karnego.

Zobacz także: Skarbówka wytypowała warsztaty samochodowe, które nie mają kas. Kończy się ogólnopolska kontrola
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZePMmW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
SiuknyTHC
3 tyg. temu
Portale propagandowe już się gubią w tych kłamstwach.
palacz
4 tyg. temu
jak chcą zlikwidować przemyt i lewe fajki, to niech obniżą ceny fajek w sklepie,
seb
4 tyg. temu
Mężczyźni podróżowali samochodem ciężarowym ze Zgorzelca!! A to z kąd do kąd oni przemycali te papierosy ? Z Niemiec do Polski ?
bDZePMmX
Abd
4 tyg. temu
“O wyjątkowym pechu mogą mówić mężczyźni przyłapani podczas kontroli katowickiej Skarbówki.” Serio? “O wyjatkowym peachy”? Pomijam kwestię akcyzy, cen papierosow itp, ale oni okradali to i tak biedne państwo, a wy piszecie o „pechu”. Pedofil też będzie mówił o pechu, kiedy wpadnie podczas molestowania dziecka?
Maja
4 tyg. temu
kto ich uczył matematyki? 21300 papierosów to ok 1000 paczek ;icząc po 20 zł to jest 20.000 zł. Skądf te setki tysięcy? Chyba, że chodzi o 21300 paczek papierosó to ok