Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|
aktualizacja

Protest przewoźników. Kierowcy muszą być gotowi na utrudnienia

23
Podziel się:

Oddział GDDKiA w Szczecinie ogłosił, że w sobotę na autostradzie A6 i drodze S11 wystąpią znaczne utrudnienia w ruchu z powodu planowanego protestu przewoźników drogowych. Trasy w kierunku nadmorskim mają zostać zablokowane na sześć godzin.

Protest przewoźników. Kierowcy muszą być gotowi na utrudnienia
GDDKiA ostrzega przed korkami (Pixabay)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że na 22 czerwca planowane są protesty przewoźników. Przedstawiciel GDDKiA sprecyzował, że w godzinach 7:00-15:00 autostrada A6, w kierunku Świnoujścia na odcinku Szczecin Dąbie - węzeł Rzęśnica, będzie przyblokowana. Zajęte zostaną prawy pas oraz pas awaryjny, co może spowodować korki.

Dodatkowe utrudnienia wystąpią także na drodze S11, na węźle Koszalin Zachód, w godzinach 8:00-14:00. Generalna Dyrekcja poinformowała, że na wiadukcie węzła nastąpi blokada jezdni w kierunku drogi S6, a kontynuowanie jazdy będzie możliwe poprzez zjazd na rondo i ponowny wjazd na S11.

W komunikacie GDDKiA ostrzeżono, że w związku z protestami oraz zwiększonym natężeniem ruchu związanym z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, mogą wystąpić poważne utrudnienia w ruchu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fala zwolnień w Polsce. Dominują te branże. "Pęka bańka"

Protesty przewoźników w Polsce

Polscy przewoźnicy będą protestować, a ich postulaty są wynikiem "problemów, które narastają od lat" - informuje Karol Rychlik, prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych i Spedytorów "Podlasie" w rozmowie z WP Finanse.

Po pierwsze, przewoźnicy domagają się zmniejszenia składek na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorstw faktycznie wykonujących przewozy. Po drugie, sprzeciwiają się wymianie tachografów na urządzenia drugiej generacji na własny koszt.

Trzecim postulatem jest uregulowanie zasad transportu do i z Ukrainy przez określenie uczciwych warunków konkurencji na rynku przewozowym między UE a Ukrainą. - Po strajkach na granicach ukraińskich coś w tej sprawie zaczęło się dziać. Tylko na razie nie określono, jaki zakres będą miały te zmiany - wskazuje dyrektor.

Czwartym postulatem branży jest dokonanie szczegółowej analizy porównawczej pakietu mobilności z podobnymi zasadami w innych państwach UE w celu ustalenia prawidłowych rozwiązań. - Każde państwo samodzielnie wprowadzano przepisy. U nas wprowadzono je najbardziej rygorystycznie i to bardzo wpływa na koszty firm - przekonuje dyrektor.

Po piąte, przewoźnicy domagają się czasowego ograniczenia wydawania licencji i wypisów w związku z nadmiarem środków transportu i brakiem kierowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
Bylyniewolnik
3 tyg. temu
Brakiem czego? Kierowców? Kto znajdzie robote na umowę o pracę, z jakimkolwiek przestrzeganiem przepisów pow 25 zł/h pensji zasadniczej może równie dobrze grać w totka. Padajcie dziady dampingowcy januszeksy szybciej. Ci co pasli kozy na Kaukazie lub uciekli z wojny wrócą. Bedzie tez mozna jezdzic na swoim bo teraz przez wasz doping sie nie da. Jeszcze łapy po państwowa kasę wyciągają. BESZCZELNOSC
Franek
3 tyg. temu
Kiedy Polacy będą protestować w sprawie cen mieszkań i najdroższych kredytów w UE ?
Kiero
3 tyg. temu
Biedy w transporcie nie ma, niech zaczną dobrze liczyć Ci dziadtransy. Na 5 nowych osobowych typu Mercedes lub BMW ich stać bo robią sobie koszta. Tylko na pracowników ich nie stać i modernizację firmy. Pakujcie walizki i do roboty u innych jak wam się nie opłaca. Wstyd.
Jaro
3 tyg. temu
Nie popieram tego typu protestu! Cierpia zwykli kierowcy a nie polityk!
Johnny 123
3 tyg. temu
Jaki protest to mydlenie oczu nie widzicie że chcą nam upierdzielic na ZUSie jakie firmy plajtują na parkingach pełno ciężarówek niech sprzedają połowę aut,po co po 200 zestawów i ciapaci za kółkiem
...
Następna strona