Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Radzenie sobie z niezaszczepionym pracownikiem. Jest jeden sposób, który może zadziałać

Gościem programu "Money. To się liczy" był adwokat Piotr Walczak z Kancelarii Walczak Wasielewska Adwokaci. Omawiał problem braku przepisów, które krępują ręce pracodawcom, jeśli chodzi o skłanianie swoich pracowników do szczepień. Podkreślił, że formalnie rzecz biorąc, pracodawca nie może nic oprócz delikatnej rozmowy zachęcającej. Adwokat zwrócił uwagę, że na pracodawcy ciążą określone obowiązki, jak zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i klientów, które w tym przypadku mogą znaleźć zastosowanie. - Przykładowo mamy zakład kosmetyczny, gdzie pracuje 3-4 pracowników. I jeden z nich nie chce się zaszczepić, a ma nieustanny kontakt z osobami trzecimi. W tym momencie trzeba wziąć pod rozwagę, czy pracownik nie traci pewnej kompetencji w danym zawodzie. Co prawda nie jest to w żaden sposób uregulowane, ale gdyby doszło do sytuacji spornej, sądy mogą życzliwiej spoglądać na takiego pracodawcę i w tym kontekście nie możemy powiedzieć, że pracodawca jest...

rozwiń
KOMENTARZE
(368)
Zbychu
3 lata temu
Covidowi szczepionkowcy nie ogarniają jak ten świat jest skonstruowany.
pracownik
3 lata temu
OK. Zatem pracodawca ponosi pełną odpowiedzialność karną za: - nakłanianie do eksperymentu medycznego (jest złamanych kilka praw + Kodeks Norymberski); - NOP-y, w tym dożywotnią wypłatę renty gdy nastąpi trwały uszczerbek na zdrowiu; - zgon = koszty pogrzebu + odszkodowanie dla rodziny. Deal?
Balbina
3 lata temu
ależ nie powinno być przymusu szczepień. Tylko - niech każdy podpisze zobowiązanie, że w razie zachorowania opłaci całe leczenie. I już. Ręczę że kolejka do szczepień byłaby ogromna. A dla osób nie wierzących w pandemię - vide kretynka Górniak - niech idą do szpitali popracować jako wolontariusze. Jak nie ma pandemii a to wszystko ściema, to nie potrzebne będą dla nich materiały ochronne.
kajak
3 lata temu
Jakoś pan prawnik nie widzi przyczyny śmiertelności u ludzi z faktu zamknięcia przychodni, bo#zaraza panowała #i nikogo nie leczyli na bieżąco. Brali sobie tych chorych z grypą nazwanych przez med. cowidem. Powinni odpowiedzieć za nadmiarowe zgony politycy, bo to ono leczą obecnie ludzi.... nie medycy. Medycy tylko im towarzyszą za plecami i to nie wszyscy. Ci co nie chcą im towarzyszyć są niedopuszczani do mediów. Nawet ich słów i argumentów się boją. Szukanie kozła ofiarnego to domena prawników i dlatego tak się dzieje.
Polka
3 lata temu
Podajcie ile osób zmarło zaraz po zaszczepieniu ! Nie wie pan ? Trzeba było się lepiej przygotować ! Jakie konsekwencje poniosą politycy i panu podobni za szkodliwe eksterminacyjne szczepionki ? Ten covid, to iskra dla ludzi żeby się z wami wszystkimi rozprawić !!!
...
Następna strona