Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rafał Trzaskowski zapowiada "ustawę skromnościową". Państwowe spółki mają liczyć się z groszem

233
Podziel się

Rząd marnotrawi pieniądze publiczne, a prezesi państwowych spółek, które nie mają żadnych osiągnięć, zarabiają krocie - mówi Rafał Trzaskowski. I zapowiada: czas z tym skończyć.

Rafał Trzaskowski zapowiedział "ustawę skromnościową".
Rafał Trzaskowski zapowiedział "ustawę skromnościową". (PAP)
bEqlbiet

Trzaskowski, który kandyduje na prezydenta Polski, wypominał rządzącym podczas wtorkowej konferencji prasowej, że nie liczą się z państwowymi pieniędzmi. Jak wyliczał, prezes spółki odpowiedzialnej za przygotowania do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego zarabia 50 tys. zł, a pozostali członkowie zarządu - po 40 tys.

- Czy widać efekty ich pracy? Zarabiają za zarządzanie pustą łąką - przekonywał. Jako przykład marnowania publicznych pieniędzy podał też państwową spółkę, która miała odpowiadać za stworzenie polskiego samochodu elektrycznego - według dawnych zapowiedzi Mateusza Morawieckiego w ciągu kilku lat takich pojazdów miało jeździć po Polsce milion.

Spółka przez kilka lat nie odniosła jednak żadnego spektakularnego sukcesu i nie jest znana z efektywnej działalności.

bEqlbiev
Zobacz także: Obejrzyj też: CPK potrzebny? Minister tłumaczy, czy opłaca się budować w czasie zarazy

Dostało się także inwestycji w energię z węgla - budowie nowego bloku w elektrowni Ostrołęka. Jak mówił Trzaskowski, w dobie przechodzenia na odnawialne źródła energii, rząd topi fortunę na kontrowersyjny projekt.

I zapowiedział: - Zgłoszę projekt ustawy skromnościowej. Takiej ustawy, która przywróci porządek i zmusi rząd do tego, żeby przestrzegał ustawy kominowej. Skoro prezesi wszystkich spółek samorządowych mogą się mieścić w ustawie kominowej, to dokładnie tak samo powinno to wyglądać w odniesieniu do spółek państwowych.

bEqlbieB

- Ludzie mają dosyć tego, że w momencie, gdy oni mają problemy i martwią się o kolejny dzień, rząd tego nie zauważa i marnotrawi pieniądze publiczne - przekonywał Trzaskowski.

- Pieniądze, które zostałyby zaoszczędzone, mogłyby na przykład wspomóc podwyżki dla nauczycieli. Bo rząd projektuje podwyżki dla nauczycieli i spycha całą odpowiedzialność na samorządy. Być może gdyby rząd myślał o obywatelach, pomyślałby o oszczędnościach w spółkach skarbu państwa - dodał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEqlbieC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqlbieW
KOMENTARZE
(233)
lech53
rok temu
Niech zacznie od Ratusza 30 000 000 złotych co miesiąc
Warszawiak
rok temu
Uderz się w łeb
Xxx
rok temu
Poproszę Kamienice tylko taką skromną Panie Trzaskowski.
bEqlbieX
hans
rok temu
Ty nadajesz sie na soltysa a nie na prezydenta
su
rok temu
Człowieku ty nie masz formatu prezydenta. Nie dla czaskowskiego.
...
Następna strona