Notowania

ranking money.pl
13.06.2019 14:16

Ranking kont dla podróżujących

Na wakacje zabierz ze sobą nie tylko krem do opalania i okulary przeciwsłoneczne, ale także dobre konto bankowe. Który z rachunków pozwoli ci wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą bez prowizji, płacić kartą w wielu walutach oraz zapewni ubezpieczenie podróżne? Odpowiedź znajdziesz w moim rankingu kont dla podróżujących, który przygotowałam specjalnie jeszcze przed wakacjami!

Podziel się
Dodaj komentarz
(pexels.com)

Dobre konto osobiste to nie jest sezonowy produkt. Jeśli dodatkowo sporo podróżujesz, to warto poszukać rachunku, który sprawdzi się na co dzień, ale także podczas wyjazdów. Dzięki temu przed podróżą nie będziesz musiał wnioskować o dodatkowy produkt. Oszczędzasz więc przede wszystkim czas i pieniądze!

Szukałam rachunku dla osoby, która:

NA CO DZIEŃ:

 • zapewnia 3 tys. zł wpływów na konto miesięcznie (najprościej zrobić to przelewem wynagrodzenia),
 • wykonuje 5 transakcji kartą (1 tys. zł miesięcznie),
 • 3 razy wypłaca gotówkę z bankomatu w kraju po 100 zł w miesiącu,

W PODRÓŻY:

 • wyjeżdża 2 razy w roku: na narty do Austrii i na wakacje do Grecji,
 • na każdym z tych wyjazdów wydaje średnio po 2 tys. zł (1 tys. zł wybiera z bankomatu i 1 tys. zł płaci kartą).

Ranking kont – punktacja

 1. Opłata za prowadzenie konta przy powyższych założeniach – maks. 10 pkt (im niższa opłata, tym więcej punktów – przyznajemy proporcjonalnie)
 2. Opłata za kartę przy powyższych założeniach – maks. 5 pkt (im niższa opłata, tym więcej punktów – przyznajemy proporcjonalnie)
 3. Koszt wypłat z bankomatów obcych przy powyższych założeniach – maks. 5 pkt (im niższa opłata, tym więcej punktów – przyznajemy proporcjonalnie)
 4. Koszt wypłat z bankomatów za granicą przy powyższych założeniach – maks. 5 pkt (im niższa opłata, tym więcej punktów – przyznajemy proporcjonalnie)
 5. Karta wielowalutowa – 5 pkt, jeśli bank ją ma, 0 pkt, jeśli nie
 6. Obsługiwane waluty – maks. 3 pkt (im więcej walut, tym więcej punktów – przyznajemy proporcjonalnie)
 7. Obowiązek posiadania konta walutowego – 3 pkt, jeśli nie ma obowiązku posiadania, 1,5 pkt, jeśli jest obowiązek, 0 pkt, jeśli bank nie ma w ofercie konta walutowego
 8. Dodatkowe korzyści dla podróżujących – maks. 3 pkt (w zależności od liczby korzyści, które bank ma w ofercie)

Prześwietliłam aż 19 kont, a każdy bank mógł zdobyć maksymalnie 39 punktów.

I miejsce – Bank BNP Paribas (34 pkt)

Konto Otwarte na Ciebie to nowość na rynku, więc warto bliżej przyjrzeć się jego parametrom. Propozycja BNP Paribas zwyciężyła w rankingu kont dla podróżujących, dlatego że łączy w sobie zalety dobrego rachunku na co dzień, jak i podczas wyjazdów.

Żeby prowadzenie tego konta było darmowe, nie musisz spełniać żadnych warunków. A jeśli wybierzesz Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat, to możesz spokojnie bez żadnych prowizji wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce. Natomiast podróżującym po świecie pewnie spodoba się to, że bezpłatnie można wypłacać gotówkę za granicą z urządzeń Grupy BNP Paribas oraz Global Alliance.

A skoro o jednej karcie już wspomniałam, to muszę wyjaśnić, że BNP Paribas daje możliwość wybrania jednej z aż trzech kart do Konta Otwartego na Ciebie. Dzięki temu każdy wybierze coś dla siebie. Na potrzeby rankingu zdecydowałam się jednak przeanalizować Kartę Otwartą na Świat, ponieważ dobrze sprawdzi się u osób podróżujących. Można nią płacić aż w prawie 160 walutach bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Możesz więc jechać właściwie do każdego kraju na świecie i tam bez opłat korzystać z karty, a dodatkowo nie musisz zakładać konta walutowego. Karta kosztuje 10 zł miesięcznie. Jest do niej także dołączona przydatna usługa, czyli bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”. Jeśli będziesz musiał odwołać swój wyjazd, to warto z niego skorzystać. Polisa obejmuje zwrot kosztów nawet do 40 tys. zł na osobę. Jeśli miałbyś wykupić dodatkowe ubezpieczenie w biurze podróży, to przy rodzinnych wakacjach w Grecji (o wartości ok. 10 tys. zł), to byłby to koszt aż 300 zł. Dlatego warto wybrać kartę, która oferuje tę opcję za darmo.

W podróży zdecydowanie przydaje się także dostęp do internetu. Dzięki temu sprawdzisz drogę, zarezerwujesz hotel czy zweryfikujesz opinie o restauracji. Karta Otwarta na Świat to więc bezpłatne wypożyczenie mobilnego routera 4G/LTE, który pozwoli ci mieć własny, niezależny internet w ponad 70 krajach poza Unią Europejską. Otrzymujesz także dostęp do ponad miliona hotspotów na całym świecie w ramach usługi Boingo WiFi.

II miejsce – mBank (32,71 pkt)

Drugie miejsce zajął mBank ze swoim eKontem osobistym. Podobnie jak u zwycięzcy rankingu, nie musisz spełniać żadnych warunków, aby konto było darmowe. Aby z kolei uniknąć opłaty za kartę, pamiętaj, żeby przynajmniej raz w miesiącu nią zapłacić. Karta ma również funkcję wielowalutową, a płacić bez przewalutowania możesz w 11 walutach. Musisz jednak wcześniej założyć konto w potrzebnej ci walucie.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe. Jednak pamiętaj, że aby uniknąć kosztów, musisz jednorazowo wypłacić przynajmniej 100 zł. Jeśli wybierzesz niższą kwotę, bank pobierze prowizję – 1,30 zł. 3 razy w miesiącu możesz również wypłacić gotówkę bezpłatnie ze wszystkich bankomatów za granicą.

Klienci mBanku mogą w łatwy sposób wykupić Mobilne Ubezpieczenie Podróżne (w swojej bankowej aplikacji mobilnej) albo Ubezpieczenie Turystyczne (w bankowości internetowej). W ten sposób możesz również opłacić składkę, a numer polisy i inne niezbędne informacje bank prześle ci SMS-em w ciągu 24 godzin. Na stronie mBanku możesz wybrać wariant ubezpieczenia i wtedy dowiesz się, ile wyniesie składka. Ubezpieczenie oferuje AXA.

III miejsce – Bank Pekao S.A. (31,93 pkt)

Na ostatnim stopniu podium uplasowało się Konto Przekorzystne, które znajdziesz w ofercie Banku Pekao S.A. Aby prowadzenie konta i karta były bezpłatne, powinieneś zapewnić na nie jednorazowy wpływ w kwocie przynajmniej 500 zł oraz min. 1 raz w miesiącu zapłacić kartą. Bez prowizji i bez limitów wypłacisz gotówkę z bankomatów Banku Pekao, a 2 razy w miesiącu możesz zrobić to bezpłatnie także w urządzeniach innych sieci.

Bez opłat możesz wybierać gotówkę również z ze wszystkich bankomatów za granicą. Karta ma funkcję wielowalutową, więc gdy zapłacisz nią w jednej z pięciu popularnych walut (PLN, USD, EUR, GBP, CHF), to nie poniesiesz kosztów przewalutowania. Podobnie jak w mBanku musisz wcześniej założyć rachunek walutowy i zapewnić na nim środki, aby bank mógł je pobrać podczas płatności.

Za pośrednictwem strony internetowej Banku Pekao, szybko i wygodnie możesz kupić ubezpieczenie podróżne, oferowane przez PZU. Jeśli wybierzesz, gdzie chcesz jechać oraz co planujesz robić na wyjeździe, to otrzymasz proponowaną składkę ubezpieczenia. Polisę kupisz online, a jej numer oraz warunki zostaną wysłane do ciebie mailem, niezwłocznie po opłaceniu składki.

Ranking kont osobistych – czerwiec 2019

Interesuje cię, co mogą zaoferować inne banki i którą pozycję w rankingu zajęły? Zapoznaj się z pierwszą dziesiątką!

Najlepsze konta bankowe dla podróżujących

Miejsce Bank Konto Koszt prowadzenia Opłata za kartę Koszt wypłat z bankomatów w kraju Koszt wypłat z bankomatów za granicą
1. (34 pkt) BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 10 zł 0 zł 0 zł załóż konto
2. (32,71 pkt) mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł (1) 0 zł 0 zł załóż konto
3. (31,93 pkt) Bank Pekao S.A. Konto Przekorzystne 0 zł (2) 0 zł (2) 5 zł 0 zł załóż konto
4. (30,85 pkt) Alior Bank Konto Jakże Osobiste 0 zł (3) 0 zł (4) 7 zł (5) 7 zł (5) załóż konto
5. (30,80 pkt) Credit Agricole Konto dla ciebie 0 zł (6) 0 zł (6) 0 zł (6) 14 zł załóż konto
6. (29,22 pkt) Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł 0 zł (7) 7 zł 18 zł załóż konto
6. (29,22 pkt) ING Bank Śląski Konto osobiste Direct 0 zł 0 zł 5 zł 30 zł załóż konto
7. (28,94 pkt) eurobank Konto w pełni 0 zł 1,90 zł (8) 0 zł 48 zł załóż konto
8. (27,58 pkt) Getin Bank Konto Proste Zasady 0 zł (9) 0 zł 0 zł 90 zł załóż konto
9. (26,66 pkt) PKO Bank Polski PKO Konto bez Granic 17,90 zł 0 zł 0 zł 0 zł załóż konto

Źródło: Opracowanie własne na podstawie informacji na stronach interentowych banków oraz Tabeli Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 07.06.2019 roku.

1) Pod warunkiem wykonania jednej transakcji kartą miesięcznie.
2) Pod warunkiem zapewnienia jednorazowego wpływu min. 500 zł na konto oraz wykonania jednej transakcji kartą miesięcznie.
3) Pod warunkiem zapewnienia jednorazowego wpływu min. 1 500 zł na konto miesięcznie.
4) Pod warunkiem wykonania transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł.
5) Opłata za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą może wynieść 0 zł po wybraniu dwóch bezpłatnych korzyści.
6) Pod warunkiem zapewnienia wpływów min. 1 000 zł i wykonania jednej transakcji kartą miesięcznie.
7) Pod warunkiem wykonania transakcji na łączną kwotę 500 zł.
8) Opłata za posiadanie opcji wielowalutowej.
9) Pod warunkiem wykonania jednej transakcji kartą.

A Ty, które konto wybierzesz? Mam nadzieję, że polecane przeze mnie rachunki spełnią twoje oczekiwania i okażą się dobrym wyborem, zarówno na co dzień, jak i w podróży.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2019

StefanŁadna reklama banków, Revolut bije wszystkie te rachunki na głowę. Daje możliwość wymiany online po kursie międzybankowym. A w zestawieniu go brak... … Czytaj całość

12-06-2019

SceptycznyWg powyższych kryteriów revolut powinien zdobyć 39/39 a jakoś go tu zabrakło...

13-06-2019

PawełDlaczego nikt nie pisze o darmowych kontach przelewach, wypłatach które każdy bank musi mieć w ofercie od sierpnia zeszłego roku?

Rozwiń komentarze (15)