Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Anna Serafin
|
Partner materiału: Idea Bank

Ranking kont dla przedsiębiorców, który działają w internecie – październik 2020

11
Podziel się:

Prowadzisz firmę w internecie? A to oznacza, że niepotrzebny Ci terminal płatniczy, nie korzystasz z wpłat gotówkowych i sporadycznie wypłacasz gotówkę z bankomatu. Za to z pewnością docenisz możliwość zarządzania finansami swojej firmy przez aplikację mobilną oraz otwarcia konta firmowego bez wychodzenia z domu i niskie koszty przelewów natychmiastowych. Zobacz, gdzie teraz opłaca się założyć rachunek firmowy.

Ranking kont dla przedsiębiorców, który działają w internecie – październik 2020
(Pexels)

W tym naprawdę trudnym dla przedsiębiorców czasie pewnie dwa razy oglądasz każdą złotówkę, którą wydasz na cele firmowe. Oczywiście sytuacja firm internetowych nie jest tak ciężka jak tych, którzy prowadzą stacjonarne biznesy, ale w dynamicznym środowisku trzeba zachować czujność.

Pewnie ostatnim za co chcesz teraz płacić jest konto firmowe. Dlatego jeśli za swoje przepłacasz, to teraz jest dobry czas na zmiany. Zobacz, gdzie znajdziesz darmowe konto firmowe, zgarniesz premię gotówkową, a do tego możesz bankować bez wychodzenia z domu.

Każdy bank mógł otrzymać maksymalnie 49 punktów. Na końcu tekstu znajdziesz informacje, za co i w jakiej liczbie przyznawane były punkty. A teraz przejdźmy do wyników.

I miejsce – Konto FIRMA+ (49 pkt)

Wśród 15 kont firmowych, które analizowałam, na pierwszym miejscu znalazł się rachunek Konto FIRMA+, które jest dostępne w ofercie Idea Banku. Konto (przez pierwsze 2 lata), karta i przelewy internetowe (także do ZUS i US) są bezwarunkowo darmowe.

Przedsiębiorcom internetowym często zależy na niskich kosztach przelewu natychmiastowego. Idea Bank pobiera za taką operację opłatę najniższą w całej stawce, bo jest to tylko 5 zł.

Jeśli będziesz potrzebować wypłaty gotówki, to możesz zrobić to bez prowizji 5 razy w miesiącu z dowolnego bankomatu w Polsce, ale i w krajach, które znajdują się na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Idea Bank dla swoich klientów firmowych oferuje również moneybank. Przez pół roku od otwarcia konta otrzymasz co miesiąc równowartość 10% przelewu do ZUS. Maksymalnie można otrzymać 50 zł miesięcznie, czyli łącznie 300 zł w całym okresie promocji.

Konto założysz online, a od banku otrzymasz dostęp do Idea Cloud, czyli platformy, która pozwoli Ci zarządzać finansami Twojej firmy gdziekolwiek jesteś i masz dostęp do internetu.

II miejsce – Konto Firmowe Godne Polecenia (48 pkt)

Drugie miejsce należy do Konta Firmowego Godnego Polecenia, które założysz w Santander Bank Polska. Czy jest to rzeczywiście oferta godna polecenia? Okazuje się, że to również dobry wybór dla internetowych przedsiębiorców. Przez pierwsze dwa lata (podobnie jak w Idea Banku) prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe. Jeśli wyrazisz zgody marketingowe na rzecz banku, to otrzymasz także bezpłatną kartę i wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie bez prowizji.

Santander BP oferuje 3% zwrotu za transakcje kartą (maks. 150 zł miesięcznie przez pół roku) pod warunkiem wykonania co miesiąc przelewu do ZUS lub US w kwocie co najmniej 200 zł. Bank oferuje także premię za posiadanie terminala płatniczego, ale ze względu na model przyjęty w rankingu, nie została ona wzięta pod uwagę.

Przelewy Express Elixir są droższe niż w Idea Banku, bo za każdy zapłacisz 8 zł. Rachunek założysz przez internet, a Santander BP udostępnia również aplikację do zarządzania firmowymi finansami.

Mikrorachunek podatkowy - sprawdź, co musisz wiedzieć o nowym sposobie rozliczeń firmowych >>

III miejsce – Konto Przekorzystne Biznes (44,67 pkt)

Na ostatnim stopniu podium uplasowało się Konto Przekorzystne Biznes, dostępne w Banku Pekao. Aby zyskać darmowe prowadzenie rachunku, trzeba w każdym miesiącu spełnić jeden z warunków:

• wpływy na konto wynoszące min. 2 000 zł,
• przelew z konta do ZUS lub US,
• na rachunku zostanie rozliczona transakcja z terminala płatniczego,
• dokonasz transakcji wymiany walut,
• zapłacisz ratę leasingową na rzecz Pekao Leasing.

Aby z kolei uniknąć opłaty za kartę, trzeba zapłacić nią na łączną sumę 300 zł miesięcznie. Jeśli zależy Ci na wypłacie gotówki z bankomatów, to możesz to zrobić bez prowizji z urządzeń Banku Pekao i 2 razy w miesiącu z dowolnego w kraju.

Za samą aktywność na koncie otrzymasz od banku 200 zł – 100 zł za samo otwarcie rachunku firmowego przez stronę banku, aplikację PeoPay lub na infolinii oraz drugie 100 zł za:

• wykonanie przelewu do ZUS w trzech kolejnych miesiącach,
• transakcję kartę na min. 50 zł w każdym z kolejnych trzech miesięcy,
• wykonanie innego niż do ZUS przelewu na kwotę min. 200 zł w każdym z kolejnych trzech miesięcy.

Konto możesz założyć w 100% online, a nawet powinieneś, bo tylko wtedy otrzymasz premię za otwarcie rachunku.

Konta firmowe – ranking 2020

Gdzie znajdziesz najlepsze konto firmowe? Odpowiedź czeka na Ciebie w tabeli, a niej dziesięć aktualnie najbardziej korzystnych ofert dla biznesu.

Miejsce Konto firmowe Opłata za prowadzenie konta (śr. saldo 5 000 zł) Opłata za kartę (transakcje 1 000 zł m-c) Darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce Czy można otworzyć konto online? Premia za aktywność na koncie
1 (48 pkt) Idea Bank FIRMA+ 0,00 zł 0,00 zł 5 wypłat miesięcznie w Polsce i krajach EOG tak tak
2 (47 pkt) Santander BP Konto Firmowe Godne Polecenia 0,00 zł 0,00 zł wszystkie tak tak
3 (44,67 pkt) Bank Pekao Konto Przekorzystne Biznes 0,00 zł 0,00 zł własne i 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych tak tak
4 (40,67 pkt) Nest Bank BIZnest Konto 0,00 zł 0,00 zł wszystkie tak nie
5 (38,57 pkt) mBank mBiznes konto Standard 0,00 zł 0,00 zł własne, Planet Cash, Euronet, Santander tak nie
5 (38,67 pkt) ING Bank Śląski Konto Direct dla Firmy 0,00 zł 0,00 zł własne i Planet Cash tak nie
5 (38,67 pkt) Bank Millennium Konto Mój Biznes 0,00 zł 0,00 zł własne nie tak
6 (36,67 pkt) BNP Paribas Konto Otwarte na Biznes 0,00 zł 0,00 zł Euronet nie nie
6 (36,67 pkt) Getin Bank Pakiet Moja Firma 3 0,00 zł 0,00 zł Euronet i Planet Cash nie nie

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków.

Konto firmowe ranking – jak powstał?

Każdy bank mógł otrzymać 49 punktów. Poszczególne punkty były przyznawane za następujące kryteria:

• 10 pkt za darmowe prowadzenie konta przy średnim saldzie na nim, wynoszącym 5 000 zł,
• 10 pkt za bezpłatną kartę przy transakcjach na łączną kwotę 1 000 zł miesięcznie,
• maks. 10 pkt za przelew natychmiastowy Express Elixir – im niższą bank pobierał opłatę, tym więcej punktów otrzymywał,
• 5 pkt za darmowy przelew zewnętrzny internetowy,
• maks. 5 pkt za wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce (bank otrzymywał 5 pkt, jeśli darmowe są wszystkie urządzenia, 4 pkt, jeśli darmowe wypłaty w kraju są ograniczone liczbowo, 3 pkt, jeśli bez prowizji można wypłacać tylko z wybranych bankomatów i 0 pkt, gdy darmowe są tylko urządzenia własne banku),
• 5 pkt za premię gotówkową za otwarcie i aktywność na koncie (nie liczą się premie za terminal płatniczy czy korzystanie z innych niż konto firmowe produktów banku),
• 2 pkt za posiadanie aplikacji mobilnej dla klientów biznesowych,
• 2 pkt za możliwość otwarcia konta online.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
ja
3 lata temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna. Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet finansową wolność .
Adam
3 lata temu
Ja wyplacilem z konta bo Banki zamyka rząd nie będę czekał na krótkie oczy kłamców mediów oraz lekarzy i rządu. Koniec świata nadchodzi. Ja wyplacilem z konta o jest dobrze.
Alior
3 lata temu
Widzę że wyższa kultura bankowości wypadła już całkowicie z rankingu . Proszę jak można szybko zniszczyć coś co było całkiem niezłe .
franz
3 lata temu
te przechowalnie pieniędzy (jak przechowalnia bagażu) już od dawna nie są kontami
mBank
3 lata temu
KONTO OD 20 LAT...................A TERAZ CHCĄ 200 PLN ZA KARTĘ Miles And MOre !!! ŻEGNAM......NA ZAWSZE !!!!