Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Roman Giertych ujawnia drugą decyzję prokuratury. Odmówiła śledztwa ws. 50 tys. zł

- Odmówiono wszczęcia śledztwa w sprawie zawiadomienia złożonego przez Geralda Birgfellnera, który podawał, że wręczył Jarosławowi Kaczyńskiemu 50 tysięcy złotych w kopercie dla księdza Rafała Sawicza - poinformował w pełnomocnik austriackiego biznesmena, mecenas Roman Giertych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Gerald Birgfellner oskarża prezesa Prawa i Sprawiedliwości o brak zapłaty za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy biurowca w Warszawie. (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

Giertych wyjaśniał na antenie TVN24, że prokuratura zakwalifikowała opisany przez Birgfellnera czyn jako "korupcję menedżerską". - To pozbawia mojego klienta prawa do złożenia zażalenia - tłumaczył prawnik.

Jak dodał, prokuratura nie uzasadniła swojej decyzji.

Przypomnijmy, że austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który oskarża prezesa Prawa i Sprawiedliwości o brak zapłaty za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy biurowca w Warszawie przez spółkę Srebrna, zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński miał nakłonić go do wręczenia 50 tysięcy złotych.

Pieniądze miały być przeznaczone dla księdza Rafała Sawicza z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna. Miały to być pieniądze za przygotowanie inwestycji.

W poniedziałek Roman Giertych oraz posłowie PO poinformowali, że otrzymali z Prokuratury Okręgowej w Warszawie decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie "wież Kaczyńskiego". Obie decyzje zapadły tuż przed wyborami, postanowieniem z 11 października.

Obejrzyj: "Jarosław Kaczyński jest bardzo niezadowolony". Joanna Kluzik-Rostkowska o zmianach w rządzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2019

Pech-Romusia, 50 tys. przepadło i nie będzie honorarium za usługi dla Austriaka.

23-10-2019

gorszy sortTeraz nic nie zrobimy. Poczekajmy aż prokuratura będzie niezależna. Wtedy do sprawy powrócimy.

23-10-2019

Banasiowe Panstwo!!!!!!!!!!!!!A Kaczyński podobno nie powinien być przesluchany w sprawie wieżowca i koperty!!!! B

Rozwiń komentarze (233)