Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Roman Giertych ujawnia drugą decyzję prokuratury. Odmówiła śledztwa ws. 50 tys. zł

233
Podziel się

- Odmówiono wszczęcia śledztwa w sprawie zawiadomienia złożonego przez Geralda Birgfellnera, który podawał, że wręczył Jarosławowi Kaczyńskiemu 50 tysięcy złotych w kopercie dla księdza Rafała Sawicza - poinformował w pełnomocnik austriackiego biznesmena, mecenas Roman Giertych.

Gerald Birgfellner oskarża prezesa Prawa i Sprawiedliwości o brak zapłaty za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy biurowca w Warszawie.
Gerald Birgfellner oskarża prezesa Prawa i Sprawiedliwości o brak zapłaty za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy biurowca w Warszawie. (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDSLFnat

Giertych wyjaśniał na antenie TVN24, że prokuratura zakwalifikowała opisany przez Birgfellnera czyn jako "korupcję menedżerską". - To pozbawia mojego klienta prawa do złożenia zażalenia - tłumaczył prawnik.

Jak dodał, prokuratura nie uzasadniła swojej decyzji.

bDSLFnav

Przypomnijmy, że austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który oskarża prezesa Prawa i Sprawiedliwości o brak zapłaty za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy biurowca w Warszawie przez spółkę Srebrna, zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński miał nakłonić go do wręczenia 50 tysięcy złotych.

Pieniądze miały być przeznaczone dla księdza Rafała Sawicza z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna. Miały to być pieniądze za przygotowanie inwestycji.

W poniedziałek Roman Giertych oraz posłowie PO poinformowali, że otrzymali z Prokuratury Okręgowej w Warszawie decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie "wież Kaczyńskiego". Obie decyzje zapadły tuż przed wyborami, postanowieniem z 11 października.

bDSLFnaB
Zobacz także: Obejrzyj: "Jarosław Kaczyński jest bardzo niezadowolony". Joanna Kluzik-Rostkowska o zmianach w rządzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSLFnaW
KOMENTARZE
(233)
gorszy sort
rok temu
Teraz nic nie zrobimy. Poczekajmy aż prokuratura będzie niezależna. Wtedy do sprawy powrócimy.
Banasiowe Pan...
rok temu
A Kaczyński podobno nie powinien być przesluchany w sprawie wieżowca i koperty!!!! B
por
rok temu
Jak ci prokuratorzy zdawali egzaminy z prawa pewnie mieli pały i płacili egzaminatorom.
bDSLFnaX
Jaccc
rok temu
Korupcja menagerska korupcja polityczna CBA na bezrobocie.
gregor
rok temu
Czyli mam rozumieć, że jak teraz pójdzie ktoś do sklepu coś ukraść w garniturze, to nie będzie za to odpowiadał, bo to "kradzież menadżerska"? Gdzie my żyjemy?
...
Następna strona