Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Ryszard Czarnecki musi oddać pieniądze. Chodzi o niebagatelną kwotę

2328
Podziel się

Parlament Europejski nakazał Ryszardowi Czarneckiemu zwrot pieniędzy, które według urzędu OLAF zostały bezprawnie pobrane przez europosła. Nieoficjalnie mówi się nawet o 100 tys. euro.

Ryszard Czarnecki musi oddać pieniądze. Chodzi o niebagatelną kwotę
Ryszard Czarnecki (PAP)
bEaqAddx

Ryszard Czarnecki musi zwrócić nienależnie pobrane kilometrówki z których korzystał jako europoseł.

"Po zwróceniu się do posła o wyjaśnienia, PE podjął decyzję o odzyskaniu nienależnie wydanych pieniędzy (wydatki na zwrot kosztów podróży nie są zgodne z wewnętrznymi przepisami dotyczącymi wykorzystania dodatków)" – poinformował Parlament Europejski w odpowiedzi przesłanej do redakcji TVN 24. Ryszard Czarnecki według tego komunikatu rozpoczął już zwrot pieniędzy do PE. Ile zwrócił? O tym brukselscy urzędnicy nie poinformowali.

Sprawę europosła PiS badał OLAF (Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych). Po zakończeniu analizy dokumentów, europejscy urzędnicy złożyli zawiadomienie do polskiej prokuratury w sprawie Ryszarda Czarneckiego. Sprawa trafiła do Zamościa.

bEaqAddz
Zobacz także: Będą wcześniejsze wybory? Ryszard Czarnecki z PiS nie chciał się założyć

W sierpniu 2020 roku media poinformowały, że sprawa dotyczy nienależnie branych kilometrówek i może chodzić nawet o 100 tys. euro. Nieprawidłowości miały dotyczyć lat 2008-2018. Europoseł miał według kontrolerów zgłaszać, że mieszka w Jaśle (w mieszkaniu po zmarłej matce), choć w tym czasie przebywał w Warszawie. Miało to powiększać kilometrówkę o 340 kilometrów. W sierpniu 2020 roku europoseł mówił, że doniesienia medialne to fake newsy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaqAdea
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2328)
Uncas :)
4 tyg. temu
Hoffman też podejmował kroki prawne, wyleciał z partii i został członkiem zarządu w PZPR czyli Polskim Związku Piłki Ręcznej - ale skrót zobowiązuje :)
Analityk
4 tyg. temu
Rycho i Zbycho razem to przepili, więc w jaki sposób miałaby to odzyskać poprukuratura Zbycha ? I kogo wsadzić? Samego siebie? Jeszcze się taki prokurator nie urodził, co sam na siebie skierował akt oskarżenia i na kompana od kieliszka.
Mar
miesiąc temu
Trzeba poinformować o tym TVP. Oni nie wiedzą o tym. Ani słowa o tym nie mówią a o Nowaki non stop
bEaqAdeb
Mariusz
miesiąc temu
Tusk go wrobił... Hahaha...
bogdan
miesiąc temu
Niektórzy pomimo, że są prawdziwymi patriotami i Polakami to wyglądają tak jakoś bardzo niekorzystnie czyli obleśnie a niektórzy są zdrajcami a wyglądają bardzo korzystnie i elegancko .
...
Następna strona