Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
16.10.2020 20:48

Rzecznik MŚP w obronie branży fitness. "Są w złym stanie psychicznym z powodu groźby bankructwa"

Adam Abramowicz chce odszkodowania dla zamkniętych m.in. klubów fitness, basenów i saun. Swoje uwagi przesłał w stanowisku skierowanym do premiera, gdzie krytycznie ocenił kolejne obostrzenia w tym zakresie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fitness.wp.pl)
W polskich klubach fitness w tym roku rzadko bywało tłoczno.

Abramowicz w liście do Morawickiego apeluje o ponowne przeanalizowanie zasadności zakazu prowadzenia działalności branż fitness, basenów i saun na terenie Polski bez względu na strefy, w jakich się one znajdują.

W czwartek rządzący poinformowali, że w związku z rosnąca liczbą zakażonych, od soboty zawieszona zostaje działalność m.in. siłowni, basenów, aquaparków. Zakaz dotyczy stref - żółtej i czerwonej.

1 listopada cmentarze mają być otwarte. Prof. Simon ostrzega seniorów

- Jeżeli zakaz zostanie utrzymany, to wnoszę o przedstawienie sposobu, w jaki zostaną wypłacone odszkodowania za czas unieruchomienia firm z tych branż. Jest to niezwykle pilna sprawa, ponieważ przedsiębiorcy, którzy takiej informacji nie otrzymali, są w złym stanie psychicznym z powodu groźby bankructwa i jego skutków dla ich życia zawodowego i osobistego - podkreślił Abramowicz w piśmie cytowanym przez PAP.

Rzecznik w piśmie zauważył również, że kluby fitness, siłownie, baseny od czerwca funkcjonują w reżimie sanitarnym i już dużo straciły. Obecne obłożenie obiektów sięga bowiem zaledwie 60 proc. tego, co było w zeszłym roku.

Koronawirus w Polsce. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Koszmarny raport. Znów padł rekord zakażeń

Abramowicz przypomniał również, że branża fitness poniosła "olbrzymie" straty w związku z pierwszą fala koronawirusa.

Dlatego rzecznik MŚP zaapelował do premiera o wdrożenie jednego z trzech rozwiązań. Pierwszym jest wycofanie się z ogłoszonych w czwartek obostrzeń. Drugim jest wycofanie się z obostrzeń, skutkujących zamknięciem działalności w żółtych strefach i wypłacenie stosownych odszkodowań przedsiębiorcom będących w strefach czerwonych.

Trzecim pomysłem jest utrzymanie zapowiadanych restrykcji, ale połączenie ich z odszkodowaniami dla firm bez względu, w jakiej strefie się znajdują.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, koronawirus, branża fitness
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2020

AktywnyOsobiście uważam zamknięcie basenów i klubów fitnes za irytujące, obostrzenia w nich już są wysokie i nie rozumiem dlaczego nie będę mógł po dniu w … Czytaj całość

16-10-2020

ĆwiczącyWyjdzmy na ulice Ten rząd to pogarda dla człowieka i zdrowia

16-10-2020

TomekPozamykać wszystkie Kościoły synagogi i meczety. To największe wylengarnie covida.

Rozwiń komentarze (14)