Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

S19 via Carpatia. Unia zgodziła się na finansowanie

144
Podziel się:

Droga ekspresowa S19 na odcinku od Lublina do Kraśnika będzie współfinansowana z unijnych środków. Komisja Europejska właśnie to potwierdziła, prace powinny przyspieszyć.

Via Carpatia wzdłuż S19 na odcinku Lublin - Kraśnik z finansowaniem z UE
Via Carpatia wzdłuż S19 na odcinku Lublin - Kraśnik z finansowaniem z UE (GDDKiA)

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 via Carpatia powstanie z dofinansowaniem środkami z Unii Europejskiej. O sprawie poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

- Mnóstwo pracy i są efekty. Dostałam właśnie informację, że kolejny odcinek ekspresówki ma decyzję Komisji Europejskiej, zatwierdzającą dofinansowanie z funduszy UE - napisała Jarosińska-Jedynak na Twitterze.

- Chodzi o S19 via Carpatia. 42 km drogi od węzła Lublin Węglin do węzła Kraśnik Południe. Decyzja oznacza, że dofinansowanie jest pewne - doprecyzowała minister.

Budowa S19 trwa już na pięciu z sześciu odcinków na terenie województwa lubelskiego. W listopadzie 2019 roku do trzech odcinków - od końca obwodnicy Kraśnika a węzłem Lasy Janowskie oraz Lublinem i Niedrzwicą Dużą - dołączył odcinek stanowiący obwodnicę Kraśnika.

Trwają negocjacje dotyczące ostatniego odcinka ekspresówki w lubelskim, na odcinku Lublin Węglin - Kraśnik Południe. Skoro trasa uzyskała finansowanie z unijnych środków, prace powinny przyspieszyć.

Zobacz także: Obejrzyj: Podatki w górę? "Potrzebne są świeże pieniądze"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(144)
Emigrant 4X
2 lata temu
A jeszcze dla wszystkich zakochanych w dorobku PO polecać hit autostradowy czyli 76km A18. To jest świadectwo indolencji tej formacji
Baaloo
2 lata temu
Niektórzy się cieszą jak dzieci, jaka to dobra władza że buduje S-19. Jednak prawda jest taka, że poprzednicy ogłosili przetargi na wszystkie budowane odcinki tej trasy. Prawda jest taka, że obecna ekipa rządząca od 5 lat, nie oddała jeszcze ani jednego km drogi z przeprowadzonych przez siebie przetargów. Dla przypomnienia poprzednia ekipa łącznie z przetargami i budową oddała do użytku 2200 km dróg szybkiego ruchu, pozostawiając po sobie kolejnych 800 km dróg w budowie i 600 w przetargach. Obecna GDDKiA przez 5 lat nie dokończyła jeszcze budów wspomnianych 800 km.
Pracownik
2 lata temu
O cie bieda 61km ale wynik i to beda budowc przez caly rok ?w niemczech 150km budowali pfzez pol roku .ot to bedzie .ale niemiec zarobi 2500e na miesiac a polak 2500zl wiec sie wszysko zgadza.doganiamy europe.pozdrowienia dla budowniczych.
lopez
2 lata temu
Tak prawde powiedziawszy, ja bym sie zastanowił, czy warto taka droge budować. Przecież , to wyraźnie polepszy komunikacje okregu kaliningradzkiego z południem Europy! Nie o to przecież walczylismy...
Obatel
2 lata temu
Każde rozdawnictwo kończy się katastrofą ! Albo autostrady, albo rozdawnictwo !
...
Następna strona