Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

"Sen Morawieckiego się nie spełni". Ekspert mówi, co będzie ze stopami procentowymi

- Prezes NBP podczas ostatniej konferencji prasowej powiedział bardzo wyraźnie: nie ma zapowiedzi końca podwyżek stóp procentowych. Jeśli sytuacja się zmieni, podwyżki są możliwe. Na razie stopy będą utrzymane na obecnym poziomie - powiedział w programie "Newsroom" WP Piotr Kuczyński, analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. - Nie sądzę, by spełnił się sen premiera Mateusza Morawieckiego o obniżce stóp procentowych przed wyborami. To się raczej nie wydarzy. Jeśli utrzymujemy stopy na poziomie 6,75 proc., to oddziaływanie na gospodarkę jest od trzech do pięciu kwartałów. Zatem skutki decyzji, którą RPP podjęła w październiku, powinniśmy odczuć latem. Gospodarka wówczas spowolni, bo kredyt będzie droższy i ludzie będą wydawać pieniądze na raty. To już było widać w czwartym kwartale ubiegłego roku. Spadek PKB o 2,4 proc. kwartał do kwartału był znaczący i zaskoczył ekonomistów. Zatem można powiedzieć, że widać już skutek decyzji RPP – uważa ekspert.

48
Podziel się:
KOMENTARZE
(48)
Grzegorz
9 miesięcy temu
Liczby liczby liczby. Czepiacie się. Super partia Lux. Któż z was nie wziął 500, któż z was nie wziął dopłaty do wyngla? Niech pierwszy polbrukiem sobie w okno strzeli. Sprzedali ten kraj, no sprzedali. Targowica.
Hdiej
9 miesięcy temu
Stopy% mamy najwyższe w krajach unii jak to możliwe jeden z najbiedniejszych i najmniej zarabiających płaci najwięcej . Kredyt 100%w górę, straszne oni to nakręcają i nam wmawiają że jest inaczej
Mark
9 miesięcy temu
Też miałem sen i tu nagle budzik i do roboty
Mark
9 miesięcy temu
Miałem sen że PiS ani Po nie weszły do rządu pakowały się i wypad w reklamówki z biedry
Konserwa
9 miesięcy temu
A mnie tam dobrze robią. Jak w tym kabarecie neonówki
...
Następna strona