Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. WZI
|

Seniorka straciła 260 tys. złotych. Wierzyła, że ratuje oszczędności

79
Podziel się

85-letnia mieszkanka Białegostoku uwierzyła w fałszywą opowieść o akcji policji przeciwko przestępcom wyłudzającym pieniądze z rachunków bankowych. Przekazała oszustom wszystkie swoje pieniądze.

Seniorka straciła 260 tys. złotych. Wierzyła, że ratuje oszczędności
Seniorka oszukana. Straciła wszystkie pieniądze (Flickr)
bDJbueSt

Kobieta ofiarą oszustwa padła na początku stycznia, ale dopiero po kilkunastu dniach zgłosiła się na policję.

Zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział starszej pani, że funkcjonariusze rozpracowują grupę przestępczą związaną z wyłudzaniem pieniędzy z rachunków bankowych.

Nakłonił kobietę, by ta wypłaciła wszystkie swoje oszczędności z banku i przekazała osobie, która po te pieniądze przyjdzie.

bDJbueSv
Zobacz także: Hotele nad morzem miały udany sezon? "Nie da się zarobić w lipcu i sierpniu"

W ten sposób seniorka miała uchronić swoje oszczędności. 85-latka w tę historię uwierzyła; przekazała oszustom 260 tys. zł.

Kilka dni temu inna mieszkanka Białegostoku w tym samym wieku dała wiarę kolejnej "legendzie" oszustów.

bDJbueSB

Uwierzyła, że pomaga finansowo synowi, który spowodował śmiertelny wypadek. Zadzwoniła do niej kobieta podająca się za wnuczkę; pieniądze miały być potrzebne na poręczenie majątkowe.

Policja stale apeluje, by po takich telefonach nie podejmować pochopnych działań, szukać kontaktu z rodziną, by zweryfikować informacje i osobom dzwoniącym nie mówić o swoich oszczędnościach.

Sama zapewnia, że przy zwalczaniu przestępczości nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem, nie informuje telefonicznie o swoich akcjach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJbueSW
Źródło:
KOMENTARZE
(79)
Zorro
miesiąc temu
Dlaczego banki nie reagują w takiej sytuacji ?
sasas
miesiąc temu
Nic nie słychać aby n.p. w ogłoszeniach po mszy księża uczulali starszych na różne oszustwa. Na pewno takie przestrogi odniosłyby większy skutek niż w TV. Gdy dach przecieka to księża śmiało temat pieniędzy poruszają więc takie propagowanie roztropności wśród seniorów nawet Panu Bogu by się spodobało...
maro
miesiąc temu
a gdzie była pani w banku?
bDJbueSX
starówka
miesiąc temu
Czy pracownika banku nie zdziwiło, dlaczego starsza kobieta bierze tyle gotówki ? Czy pracownicy banku nie słyszeli o oszustach, wyłudzających pieniądze od starych, naiwnych ludzi ? Tylko prosze ani słowa o tajemnicy bankowej ! I najważniejsze !!! SKĄD oszuści wiedzą, do jakiej staruszki dzwonić , bo akurat ta ma duże pieniądze na koncie ??? Dlaczego do mnie nikt nie dzwoni , bo akurat nie mam oszczędności , choć mam wnuki ? Może jednak niektórzy PRACOWNICY BANKU są źródłem informacji - jedni dla kasy inni z głupoty ?
nieloi
miesiąc temu
Nasi emeryci (93% według przyznawanych 13) nie mają tyle pieniędzy, chyba że przyjechała z zagranicy lub sprzedała majątek,.....
...
Następna strona