Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|
aktualizacja

Sheryl Sandberg z Facebooka: żadne kraje rządzone przez kobiety nie poszłyby na wojnę

Podziel się:

Sheryl Sandberg, przedsiębiorczyni, która od lat wspiera Marka Zuckerberga w rozwijaniu Facebooka, ma zdecydowaną opinię o tym, dlaczego na świecie wciąż wybuchają wojny. Uważa, że kobiety unikałyby działań militarnych, gdyby stały na czele dwóch krajów będących w sporze.

Sheryl Sandberg z Facebooka: żadne kraje rządzone przez kobiety nie poszłyby na wojnę
Sheryl Sandberg to chief operating officer w koncernie Meta, który jest właścicielem Facebooka. (GETTY, Getty Images for Step Up)

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna w Meta - firmie, do której należy Facebook, zasugerowała, że Rosja i Ukraina nie byłyby w stanie wojny, gdyby rządziły nimi kobiety. "Żadne dwa kraje rządzone przez kobiety nie byłyby w stanie prowadzić wojny" - stwierdziła Sandberg, której słowa przytacza amerykańska stacja CNBC. Jej zdaniem, gdyby połowa świata była rządzona przez kobiety, świat byłby "bezpieczniejszy" i "o wiele zamożniejszy".

Sheryl Sandberg komentuje decyzję Rosji o zablokowaniu Facebooka

Rosja zablokowała w ubiegłym tygodniu dostęp do Facebooka. Zrobił to rosyjski państwowy regulator mediów i internetu - Roskomnadzor. Decyzję uzasadniał tym, że rzekomo doszło do 26 przypadków dyskryminacji mediów rosyjskich przez tę platformę społecznościową. "Media społecznościowe są złe dla dyktatorów" - skomentowała to Sheryl Sandberg. "Dlatego Putin nas odciął" - dodała.

Zdaniem dyrektor operacyjnej Mety ta decyzja jedynie pogorszy swobody obywateli w Rosji. "Kiedy zostajemy odcięci w Rosji, ludzie tracą możliwość rozumienia tego, co się dzieje. Musimy walczyć o dostęp i upewnić się, że media społecznościowe istnieją, aby ludzie mogli otrzymywać informacje z całego świata i aby te informacje były istotne i prawdziwe" - mówiła Sandberg, cytowana przez CNBC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl