Słowenia ogłosiła koniec epidemii. Czy to odwaga czy bazowanie na konkretnych danych – zapytali prowadzący program specjalny "Newsroom WP" ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Minister przypomniał, że Słowenia jest znacznie mniejszym krajem. Wyraził nadzieję, że wkrótce "będziemy mogli powiedzieć, że w radykalny sposób spada liczba chorych i zakażonych". Na pytanie prowadzącego, czy "już niedługo" oznacza perspektywę kilku tygodni czy raczej pół roku Szumowski odparł, że za tydzień powinniśmy mieć opanowane ognisko w kopalniach. - W tej chwili rusza tura testowania. Przetestowaliśmy 14 tys. górników, dzisiaj chcemy przetestować 3,5 tys., w sobotę i niedziele po 5 tys. – z tych, którzy mieli wyniki ujemne, tak by każdy, kto miał wynik ujemny, mógł wrócić do pracy. Testujemy też wyrywkowo w kopalniach, w których były pojedyncze przypadki – wyjaśnił szef resortu zdrowia.
Dziennikarz, reporter i autor. Od 2014 roku związany z Wirtualną Polską, gdzie rozpoczynał jako dziennikarz serwisu ekonomicznego Money.pl. Od czerwca 2023 roku redaktor naczelny Wiadomości WP - jednego z kluczowych filarów informacyjnych Grupy Wirtualna Polska. Specjalizuje się w dziennikarstwie ekonomicznym i śledczym. Zasłynął serią reportaży o nieetycznych praktykach w branży finansowej, w ramach których sam zatrudnił się w jednej z warszawskich "kotłowni" - nielegalnych call center naciągających ludzi na fałszywe inwestycje, a w związku ze śledztwem był przesłuchiwany przez policję i Komisję Nadzoru Finansowego. Na tej podstawie napisał książkę Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy (Wydawnictwo WAM, 2018). Laureat i finalista najważniejszych polskich konkursów dziennikarskich. W 2018 roku zdobył nagrodę im. Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepsze w internecie". Wielokrotnie nominowany do Grand Press - największego konkursu dziennikarskiego w Polsce - w kategoriach: dziennikarstwo specjalistyczne (2016, 2023), reportaż prasowy/internetowy (2019) i news (2022). Dwukrotny finalista konkursu im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby (2018, 2022). Dwukrotnie wyróżniony w konkursie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego - jako nominowany (2018) i finalista (2022). Finalista Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego (2023) oraz finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska (2024).
Dziennikarz, publicysta i kulturoznawca. Prowadzi program "Tłit" w Wirtualnej Polsce, wykłada na UW i Uniwersytecie SWPS. Wcześniej był związany m.in. z telewizją Polsat, dziennikiem „Polska The Times” i radiem RMF FM. Biega maratony, uprawia triathlon.