Notowania

Sobota Wielkanocna 2019. W jakich godzinach sklepy będą otwarte?

Sobota Wielkanocna w Kościele katolickim poprzedza święto Zmartwychwstania. Z uwagi na ograniczenie handlu w Polsce sklepy w ten dzień będą czynne, choć krócej niż w zwykłe dni. Podpowiadamy, w jakich godzinach zrobisz zakupy dzień przed Wielkanocą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sobota Wielkanocna 2019. W jakich godzinach sklepy będą otwarte?

Sobota Wielkanocna 2019. W jakich godzinach zrobimy zakupy?

W związku z ustawą o zakazie handlu w niedziele i święta ze sprzedaży wyłączonych jest kilkanaście dni w roku oraz zdecydowana większość niedziel. Sobota Wielkanocna jest jednak wyjątkiem - handel nie jest zakazany, a ograniczony.

Wszystkie sklepy i galerie handlowe będą otwarte, choć krócej niż zwykle. Decyzja w tej kwestii należy do właścicieli placówek oraz zarządców galerii. Dyskonty w większości będą czynne do godz. 13, są jednak wyjątki.

Sobota Wielkanocna 2019. Do której godziny zrobimy zakupy?

Zobacz: Zakupy na Wielkanoc. Inspekcja sanitarna tłumaczy, która żywność jest bezpieczna

Wielkanoc a zakaz handlu w niedziele

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Wszystko za sprawą ustawy, która obowiązuje od marca 2018 r. Początkowo zakupy mogliśmy zrobić zazwyczaj w pierwszy i ostatni weekend miesiąca. Od nowego roku zakaz został rozszerzony i niedziela handlowa przypada najczęściej raz w miesiącu.

Kwiecień br. jest jednak wyjątkiem z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia). Niedziele handlowe w przypadają więc na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie w te dni otwarta według ustalonych godzin.

Niedziele niehandlowe - kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia (Wielkanoc)

Niedziele handlowe - kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

W połowie marca br. w Sejmie przedstawiciele handlu oraz parlamentarzyści podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem handlu. Jednak jak zaznaczył wiceminister Stanisław Szwed - W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie toczą się żadne prace nad zmianami w ograniczeniu handlu w niedzielę.

Zgodnie z projektem ustawy od początku 2020 roku wszystkie niedziele w Polsce mają być ustawowo wolne od handlu.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2019

GośćDo 13-tej,ale od której? Bo tytuł tego "ciekawego artykułu "zapowiada coś, czego nie ma.

20-04-2019

WojtekOd której czynne bo ten rewelacyjny artykuł tego nie podaje. Zaśpisz nie kupisz. Więc do której mogę sobie spać, żeby nie zaspać, bo jak zaśpię to nie … Czytaj całość

20-04-2019

pan qaza skąd autor może wiedzieć od której? Ustawa reguluje do której mogą być maksymalnie czynne a nie od której. Właściciel może i sobie postanowić, że … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)