Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Sobota Wielkanocna 2019. W jakich godzinach sklepy będą otwarte?

3
Podziel się:

Sobota Wielkanocna w Kościele katolickim poprzedza święto Zmartwychwstania. Z uwagi na ograniczenie handlu w Polsce sklepy w ten dzień będą czynne, choć krócej niż w zwykłe dni. Podpowiadamy, w jakich godzinach zrobisz zakupy dzień przed Wielkanocą.

Sobota Wielkanocna 2019. W jakich godzinach sklepy będą otwarte?
Sobota Wielkanocna 2019. W jakich godzinach sklepy będą otwarte? (East News)

Sobota Wielkanocna 2019. W jakich godzinach zrobimy zakupy?

W związku z ustawą o zakazie handlu w niedziele i święta ze sprzedaży wyłączonych jest kilkanaście dni w roku oraz zdecydowana większość niedziel. Sobota Wielkanocna jest jednak wyjątkiem - handel nie jest zakazany, a ograniczony.

Wszystkie sklepy i galerie handlowe będą otwarte, choć krócej niż zwykle. Decyzja w tej kwestii należy do właścicieli placówek oraz zarządców galerii. Dyskonty w większości będą czynne do godz. 13, są jednak wyjątki.

Sobota Wielkanocna 2019. Do której godziny zrobimy zakupy?

Zobacz także: Zobacz: Zakupy na Wielkanoc. Inspekcja sanitarna tłumaczy, która żywność jest bezpieczna

Wielkanoc a zakaz handlu w niedziele

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Wszystko za sprawą ustawy, która obowiązuje od marca 2018 r. Początkowo zakupy mogliśmy zrobić zazwyczaj w pierwszy i ostatni weekend miesiąca. Od nowego roku zakaz został rozszerzony i niedziela handlowa przypada najczęściej raz w miesiącu.

Kwiecień br. jest jednak wyjątkiem z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia). Niedziele handlowe w przypadają więc na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie w te dni otwarta według ustalonych godzin.

Niedziele niehandlowe - kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia (Wielkanoc)

Niedziele handlowe - kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

W połowie marca br. w Sejmie przedstawiciele handlu oraz parlamentarzyści podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem handlu. Jednak jak zaznaczył wiceminister Stanisław Szwed - W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie toczą się żadne prace nad zmianami w ograniczeniu handlu w niedzielę.

Zgodnie z projektem ustawy od początku 2020 roku wszystkie niedziele w Polsce mają być ustawowo wolne od handlu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
pan qaz
4 lata temu
a skąd autor może wiedzieć od której? Ustawa reguluje do której mogą być maksymalnie czynne a nie od której. Właściciel może i sobie postanowić, że bedzie otwarte od 1 w nocy
Wojtek
4 lata temu
Od której czynne bo ten rewelacyjny artykuł tego nie podaje. Zaśpisz nie kupisz. Więc do której mogę sobie spać, żeby nie zaspać, bo jak zaśpię to nie wstanę bo zaspałem i nie będę mógł kupić.
Gość
4 lata temu
Do 13-tej,ale od której? Bo tytuł tego "ciekawego artykułu "zapowiada coś, czego nie ma.