Trwa ładowanie...
bEDSzEad
Notowania
Przejdź na

Spór o czynsz w galeriach handlowych. UOKiK się przygląda

- Nie są to wprost nasze kompetencje, ale przyglądamy się umowom, które zostały zawarte między galeriami a najemcami - mówi w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Podkreśla, że Urząd sprawdza, czy nie dochodzi w tej sytuacji do wykorzystania pozycji dominującej na przykład przez właścicieli galerii handlowych. - Skierowaliśmy "miękkie" wystąpienia w kierunku właścicieli galerii handlowych. Jeśli przedsiębiorcy się nie dostosują, to będziemy szli w twarde postępowania - powiedział prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dodał jednak, że nie chce, by "UOKiK był traktowany jako urząd opresyjny". - Dlatego przede wszystkim staramy się rozmawiać - powiedział Tomasz Chróstny.

07-07-2020
0
0
4
Podziel się
Komentarze (4)
zobacz więcej komentarzy (4)
bEDSzEap
KOMENTARZE
(4)
Brak kompeten...
rok temu
Ale jak powiedział na początku może sobie pisać ci chce w końcu to nie jego działka i imprezka trwa
GL
rok temu
Dwie rzeczy: Prowadzący spowodował u mnie traumę - przez moment myślałem że cofnąłem się w czasie do lat '60 w PRL. Co do galerii na miniaturce - nie mam pojęcia co to za galeria ale czemu ukradzono design elewacji budynku w Glasgow sprzed wielu lat? Pomysły się skończyły?
hipolit
rok temu
Smieszny jest ten prezes...a co z woda na lotniskach?
bEDSzEaH
Adi
rok temu
Dajcie spokój z tymi galeriami. Nigdy nie kupuję w galeriach upatruje sobie model czy to butów czy jakiegoś ciucha i zamawiam przez internet. Ceny dużo niższe niż w tych galeriach no ale wiadomo skądś ten czynsz i pracowników trzeba opłacić. Pozdrawiam myślących.