Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Sprawa Tomasza Komendy. Poszkodowany nie będzie domagać się wyższego odszkodowania

97
Podziel się

Tomasz Komenda nie będzie ubiegać się od państwa wyższego odszkodowania i nie złoży apelacji od wyroku opolskiego sądu okręgowego. Sąd ten przyznał mu ponad 800 tys. zł odszkodowania i 12 mln zł zadośćuczynienia za 18 lat niesłusznego pobytu w więzieniu.

Sprawa Tomasza Komendy. Poszkodowany nie będzie domagać się wyższego odszkodowania
Tomasz Komenda nie będzie domagać się wyższego odszkodowania. (PAP, Krzysztof Świderski)
bDXQfrwB

- Pan Tomasz Komenda chce wreszcie zacząć nowy etap w swoim życiu. Urodził mu się syn i chce się poświęcić rodzinie, a nie chodzić po sądach i prokuraturach. Tym bardziej, że sprawa trafiłaby do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który skazał go poprzednio na 25 lat pozbawienia wolności. Nie jest psychicznie w stanie tego wytrzymać - powiedział pełnomocnik Tomasza Komendy mec. Zbigniew Ćwiąkalski.

Adwokat podkreślił, że pieniądze nie naprawią szkód, jakie uczyniły jego klientowi lata pobytu w więzieniu. - W związku z tym każda suma będzie miała charakter względny - dodał.

Prokuratura Okręgowa w Opolu nie będzie składać apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Opolu, który przyznał Tomaszowi Komendzie 811 533 zł i 12 groszy tytułem odszkodowania oraz 12 mln złotych zadośćuczynienia za 18 lat niesłusznego pobytu w więzieniu.

bDXQfrwD
Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia walczy o odzyskanie pieniędzy od handlarza bronią. "Nie ma przeproś"

Opolska prokuratura również nie będzie składała apelacji w tej sprawie. Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury, poinformował PAP, że prokurator okręgowy w Opolu uznał wyrok za sprawiedliwy.

bDXQfrwJ

Aresztowany w 2000 r. Tomasz Komenda został skazany w 2004 roku na 25 lat pozbawienia wolności za brutalne morderstwo 15-letniej Małgosi. Spędził 18 lat w więzieniu. Został uniewinniony od wszystkich zarzutów w połowie 2018 roku. Miał wtedy 41 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXQfrxe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(97)
Jaro z Żolibo...
2 miesiące temu
Jak oni to wyliczyli niezla dniowka 1800 zł
Ona
2 miesiące temu
Powinni zapłacić mu, ci wszyscy przez których siedział. Ciekawe kiedy oni poniosą za to zasłużona kare
Vito Corleone
2 miesiące temu
Ale będą jaja jak za parę lat wyjdzie prawda kto i dlaczego.
bDXQfrxf
KLON
2 miesiące temu
Powinnień zabrać te kasę i EMIGROWAĆ JAK NAJSZYBCIEJ żeby nikt GO więcej nie wykorzystywał ( żona ( dziwnie szybko , dziennikarze politycy , rodzina )
Hmm
2 miesiące temu
A dlaczego nie może wypłacić sobie tych 12 milionów i domagać się więcej?
...
Następna strona