Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopy procentowe niskie, to nakręca drożyznę. Gronkiewicz-Waltz: Wina NBP, brak reakcji

Rada Polityki Pieniężnej nie podnosi stóp procentowych, to wpływa na wzrost inflacji, a więc drożyznę w sklepach. - Przez 9 lat walczyłam z drożyzną, stopy procentowe były stosunkowo wysokie, a mimo to gospodarka się rozwijała. Natomiast teraz musiałabym poznać dane, ale skoro przestrzelono już cel inflacyjny, który był na poziomie 2,5 proc., a mamy już 5 proc. inflacji, to oczywiście wcześniej bym podniosła te stopy procentowe. Teraz być może trzeba będzie podnieść już o 1 proc., a wcześniej może wystarczyłoby o 0,25 proc. Takie rzeczy się bada - powiedziała w programie "Newsroom" Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezes NBP. - Inflacja na poziomie 5 proc. już się wydarzyła, to jest na tyle niebezpieczne, że może nie udać się już jej wyhamować. Teraz NBP zrzuca coś na rząd, ale przecież NBP widział to wcześniej, więc powinien działać i za siebie, i za rząd. To przede wszystkim naruszenie ustawy, bo NBP powinien dbać o stabilność cen - dodała.

8 reakcji
2
1
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
KOMENTARZE
(5)
)&@
rok temu
Czemu ona ciągle żyje?
W PiS du
rok temu
Oczywiście . Celem naczelnym RPP jest dbanie o inflacje! Po co biorą kilkadziesiąt tysi na miesiąc skoro nic nie robią
król
rok temu
Kiedy w koncu przestaniecie pisać , powielać brednie
Smętniak z Ra...
rok temu
"Talent ekonomiczny" najpełniej pokazała pani Gronkiewicz podczas wakacji w Banku Światowym. Jej wypowiedzi są tyle warte co jej prezydentura Warszawy.
Wars i Sawa
rok temu
Teraz są sami specjaliści ale od zapychania kasa własnych kieszeni a ty zwykły śmiertelniku płać i płacz. Drożyzna to mało powiedziane, to sa galopujące ceny a będzie jeszcze gorzej. Brawo wyborcy za 500 wkrótce kupisz sobie rolke papieru toaletowego.